8 4e afd. 27 januari 1972 AANSCHAFFING AUTOSPUIT Heemstede, 5 januari 1972 Aan de Raad, In september j.l. heeft de districtsinspecteur voor het Brandweerwezen het gemeentelijk brandweermaterieel gecontroleerd. Daarbij bleek dat de autospuit Daf-Bikkers 1949 verscheidene gebreken vertoont en niet meer in alle opzichten bedrijfszeker is. Herstel vsin de geconstateerde gebreken, voor zover mogelijk, houdt volgens de inspecteur geen enkele garantie ln voor de bedrijfszekerheid van de autospuit; spoedige vervanging is de enige oplossing. De districtsinspecteur heeft geadviseerd een tankautospuit met gecom- bineerde hoge- en lagedrukpomp aan te schaffen. Met een dergelijke een- heid zijn de aanvalsmogelijkheden, vooral bij een beperkte bezetting, opti- maal. Ook in regionaal verband bezien is aanschaffing daarvan aan te bevelen. Wanneer in de verdere toekomst ook de hogedruk-tankautospuit ver- vangen wordt door een gecombineerde eenheid, zal het mogelijk zijn om met een gelijkblijvend aantal voertuigen het eigen verzorgingsgebied te beschermen tijdens het verlenen van bijstand elders, zonder dat het gebrek aan uitrusting direct door bijstand van een ander korps moet worden ge- compenseerd. Ben autospuit met alleen een lagedrukpomp is trouwens slechts f 7.500,goedkoper. Met het advies van de inspecteur kunnen wij ons geheel verenigen. De aanschaffing van een Magirus-Deutz-standaardeenheid geeft de beste oplossing, mede omdat dit voertuig in de reglo een „standaard-uit- rusting" begint te worden. De prijs hiervan is rond f 88.200,Voor het aanschaffen en ombouwen van enkele armaturen en hulpgereedsdhappen, alsmede het overplaaitsen van de mobilifooninstallatie is in totaal f 2.500,nodig. De commandant van de brandweer 'heeft blijkens zijn voor u ter inzage gelegde brief ook een prijsopgaaf gevraagd voor een andere, soortgelijke eenheid, doch de kosten hiervan zijn iets hoger, terwijl er bovendien enkele andere nadelen zijn. Wij Stellen u derhalve voor ten behoeve van de aanschaffing van een Magirus tankautospuit met gecombineerde hoge- en lagedruk pomp op een Deutz-chassis c.a. een krediet van f 90.700,te verlenen. De oude spuit zal voor de sloop verkocht kunnen worden; de rest- waarde hiervan is nog niet bekend. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 17