9 4e afd. 27 januari 1972 UITBREIDING OPENBARE KLEUTERSCHOOL FRANZ SCHUBERTLAAN Heemstede, 12 januari 1972. Aan de Raad, Vooral als gevolg van het gereedkomen van woningen in de Schouw- hroekerpolder bestaat tihans dringend behoefte aan de bouw van tenminste één kleuterschool-lokaal ten oosten van de Heemsteedse Dreef. Na overleg met de Inspectrice van het kleuteronderwijs zijn wij tot de conclusie ge- komen dat dit lokaal gesticht dient te worden bij de openbare kleuter- school „Klim-op" aan de Franz Schubertiaan. Zoais wij u in antwoord op de door het lid van uw raad, mevrouw mr. A. J. Snoep-Mook, gesteide vragen op 10 november j.l. hebben medegedeeld, moet weliswaar verwacht worden dat het nieuwe iokaai slechts enkeie jaren dienst behoeft te doen, dooh een tijdeiijke oplossing in de vorm van een houten gebouw of een lokaaiwagen stuitte op overwegende bezwaren. Wij hebben architect P. Koster, alhier, die de kleuterschool „Kiim-op" indertijd heeft ontworpen, gevraagd een plan te malken voor uitbreiding van het schoolgebouw in een nagenoeg permanente uitvoering. Het door genoemde archiitect opgemaakte plan ligt voor u ter inzage. Het voorziet in de bouw van een lokaal naast het bestaande speellokaal, daarmee verbonden door een tussenlid. Het plan is door de Welstandscom- missie goedgekeurd. De Inspectrice van het kleuterondierwijs heeft zich na advies van de BouWkundig Hoofdinspecteur in beginsel met het plan akkoord ver- klaard. De kosten van het plan worden blijkens de mede ter visie gelegde be- groting geraamd op f 90.000,(inclusief kosten van inrichting etc.). Wij stellen u voor te besluiten tot uitbreiding van de kleuterschool ,,Klim-op" met een derde werklokaal en daartoe een krediet van f 90.000, beschikbaar te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 12 januari j.l.; BESLUTT: I de openbare kleuterschool „Klim-op" aan de Franz Schubertlaan te doen uitbreiden met een derde werklokaal; II ten behoeve van deze uitbreiding een krediet van f 90.000,beschik- baar te stellen, welk bedrag in 25 jaren zal worden afgeschreven. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford. Heemstede, 27 januari 1972. De Raad voomoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 19