73 2e afd. 25 mei 1972 le WIJZIGING UITKERINGS EN PENSIOENVERORDENING WETHOI ÜERS VAN HEEMSTEDE De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: A. de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders van Heemstede, vastgesteld bij zijn besluit van 25 november 1971, nr. 146, te wijzigen als volgt: I. Artikel 18 wordt gelezen als volgt De vrouw met wie een overleden wechouder, of een gewezen dcin wel een gepensioneerde wethouder, gehuwd is geweest, heeft recht op bijzonder weduwenpensioen, mits a. de vrouw recht op weduwenpensioen zou hebben gehad, indien de man op de dag van het vonnis, waarbij_ de echtscheiding of de ontbinding van het huwelijk is uitgesproken, zou zijn over- leden; b. de onder a bedoelde dag ligt na 30 september 1971 en de echt- seheiding of ontbinding van het huwelijk niet is uitgesproken met toepassing van het vöör 1 oktober 1971 geldende recht en c. de vrouw niet als gevolg van hertrouwen met haar vroegere echtgenoot terzake van dat overlijden recht op weduwenpen- sioen verkrijgt. n. In artikel 43, le en 2e lid, wordt in plaats van de woorden ,;het algemeen ouderdomspensioen" gelezen: ,,het âlgemeen pensioen". III. In artikel 48, 2e lid, wordt de komma achter het woord ,,vergoe- ding" vervangen door een punt en wordt de zinsnede „aangepast overeenkomstig artikel 46" geschrapt. IV. Artikel 49 wordt gewijzigd als volgt: a. Lid 2 wordt vemummerd tot lid 3; b. In het nieuwe 3e lid wordt in plaats van de woorden „het vorige Iid" gelezen ,,het eerste lid"; c. Na het eerste lid wordt een nieuw 2e lid ingevoegd, luidende als volgt: 2. Voor de toepassing van het eerste lid wordt onder wethouder mede verstaan de tijdelijke wethouder als bedoeld in artikel 48, 2e lid. V. Tussen de artikelen 67 en 68 wordt ingevoegd een nieuw artikel 67a, luidende als volgt: Zij, die aan de in artikel 65, le lid, genoemde verordening recht op pensioen ontleenden met ingang van 1 januari 1966 of een later tijdstip, ontlenen van dat tijdstip af een recht op pensioen aan deze verordening. VI. In artikel 80, le lid, wordt in plaats van de woorden „Liquiditeits- wet ongevallenwetten" gelezen „Liquidatiewet ongevallenwetten". B. Artikel 18 van de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders, zoals dit artikel luidde vöör 1 oktober 1971, blijft van toepassing, indien de echtscheiding of de ontbinding van het huwelijk wordt uitge- sproken met toepassing van het vöör dat tijdstip geldende recht.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 24