4e afd. 25 mei 1972 75 PLAN VOOR IJSBAAN NABIJ DE VRIJHEIDSDREEF Heemstede, 18 mei 1972. Aan de Raad, Naar ons oordeel is het gewenst dat zo spoedig mogelijk een ijsbaan wordt aangelegd ter vervanging van de ijsbaan „De Volharding". Zowel het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting als ons college heeft zich ampel beraden over de plaats waar een nieuwe ijsbaan zou kunnen worden aangelegd. Alle in de gemeente aanwezige terreinen welke de nodige ruimte bieden, zijn beoordeeld. Met het bestuur van de Sportstichting zijn wij tot de conclusie gekomen dat het meest zuidelijke gelegen weiland aan de Vrij- heidsdreef de voorkeur verdient. De Heidemij. Nederland N.V. is bereid een voorontwerp-plan op te stellen, waartoe o.m. de volgende werkzaamheden moeten worden verricht: het na opmeting opstelien van een situatie- en hoogtekaart, het verrichten van een bodemkundig onderzoek en het opstellen van een technisch advies, het maken van een indelingsplan, overleg met de Nederlandse Sportfede- ratie, het opstellen van een rapport en een globale raming van kosten. Met een en ander is een bedrag van /10.260,gemoeid (incl. omzet- belasting). Het landschapsschoon mag door de aanleg van een ijsbaan niet wörden aangetast. Bij het opmaken van het plan zal er daarom van worden uit- gegaan dat geen permanente bouwsels en terreinafscheidingen etc. zullen worden aangebracht. Voordat de baan kan worden aangelegd, dienen de nodige planologische maatregelen te worden genomen. De mogelijkheid is aanwezig dat hiermee vrij veel tijd zal zijn gemoeid. Wij zullen uiteraard trachten deze zaak zoveel mogelijk te bespoedigen. Wij geven U in overweging ons een voorbereidingskrediet van 10.260, te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 18 mei j.l.; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de gewone dienst van de gemeentebegroting een krediet van 10.260,te verlenen voor het maken van een voorontwerp van een plan tot het aanleggen van een ijsbaan nabij de Vrijheidsdreef. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford. Heemstede, 25 mei 1972. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 29