86 2e afd. 29 juni 1972 BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENABEN 1971 Heemstede, 21 juni 1972. Aan de Raad, In een circulaire van 8 juü 1971, nr. AB71/U1743, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken ons in kennis gesteld met de eerste fase van een structurele herziening van het Rijksbezoldigingsbesluit. Deze eerste fase behelst in grote lijnen: le een integratie van de loongroepen en salarisschalen; 2e een verbetering van de jeugdsalarissen door een verkorting van de salarisschalen en het aanbrengen van een aantal dubbele periodieken in de salarisreeks; 3e het verbinden van een diensttijd-uitloop aan de lagere salarisschalen. Door de integratle zal het verschll in salarissysteem worden opgeheven dat er thans, als enig verschil in rechtspositieregeling, nog is tussen de rijkswerklieden en de andere ambtenaren. Vorengenoemde maatregelen zijn ingegaan op 1 juli 1971. Wij zijn van oordeel, dat voor het personeel van deze gemeente overeen- komstige maatregelen dienen te worden getroffen. Met name de opheffing van het verschil in bezoidigingssystematiek tussen de zgn. loongroepers en de schaalambtenaren, welk verschil jarenlang heeft bestaan, achten wij van groot belang. Voor het overige betekent invoermg van de rrjksmaat- regelen een verbetering van de werfkracht van jongere ambtenaren het- geen wij, gezien de in de praktijk gebleken moeilijkheden om jeugdig personeel voor een betrekking bij de gemeente te interesseren, toejuichen. Het voorgaande impliceert, dat verschillende bepalingen in de bezoidi- ginffsverordening wijziging behoeven en dat de bepaling omtrent de toe- kenning van huwelijkstoelage en bijlage B geheel dienen te vervallen. Aangezien dit de overzichtelijkheid niot ten goede komt, hebben wij ge- meend deze gelegenheid te moeten aangrijpen om een geheel meuwe ver- ordening te ontwerpen, waarin alle voorgaande wijzigingen zijn verwerkt. De bestaande bijlage C hebben wij in verband met het vorenstaande ge- wijzigd in bijlage B. De inpassing van de bij deze salarisherziening betrokken zijnde perso- neelsleden in de nieuwe salarisschalen en de uitbetaling van de daaruit voor betrokkenen voortvloeiende salarisverhoging heeft inmiddels, zij het bij wijze van voorschot, plaats gehad. Over deze inpass'ing heeft uitvoerig overleg plaats gehad met de vertegenwoordigers van de ambtenaren- organisaties. Wij merken hierbij nog op, dat bij deze mpassmg 150 personeelsleden waren betrokken. De commissie van overleg is omtrent de ontwerp-verordenmg gehoord Het advies van deze commissie, alsmede de in de aanhef van ons voorstel genoemde circulaire, liggen bij de stukken ter inzage. Wij stellen U voor tot vaststelling van een nieuwe bezoldigmgsverorde- ning voor de ambtenaren dezer gemeente over te gaan en bieden U daar- toe bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 57