93 4e afd. 29 juni 1972 NAAMGEVING WEGEN SOHOUWBROEKEBPOLDER EN GELEERDENWIJK Heemstede, 21 juni 1972. Aan de Raad, Ingevolge uw besluit van 25 mei j.l., nr. 66, zal een weg worden aange- legd tussen de H. W. Mesdaglaan en de (verlengde) César Francklaan. Verder zal er een weg worden aangelegd op het voormalige ijsbaanterrein. Wij stellen u voor deze wegen resp. „Händellaan" en „Strawinskylaan" te noemen. Voorts zal een naam gegeven moeten worden aan de weg welke thans in aanleg is in het verlengde van de Kerklaan (plan Geleerdenwijk). In 1937 zijn aan de wegen in de Geleerdenwijk (uitgezonderd de Hugo de Grootlaan, die toen al bestond) namen verbonden van Nederlandse Nobel- prijswinnaars. Naar ons oordeel bestaat er geen bezwaar tegen wanneer ook voor de nieuwe weg een keuze uit die categorie wordt gedaan. Wij Stellen u de naam „EykmanIaan" voor (naar de bacterioloog Prof. Eykman, die leefde van 1858 tot 1930). De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstei van burgemeester en wethouders d.d. 21 juni j.l.; BESLUIT: a. aan de weg welke zal worden aangelegd tussen de H. W. Mesdaglaan en de César Francklaan, de naam „Händellaan" te geven; b. aan de weg welke zal worden aangelegd op het voormalige ijsbaanter- rein in de Schouwbroekerpolder, de naam „Strawinskylaan" te geven; c. aan de weg welke thans in aanleg is in het plan Geleerdenwijk tegen- over de Kerklaan, de naam „Eykmanlaan" te geven. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford. Heemstede, 29 juni 1972. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 93