129 4e afd. 26 oktober 1972 de eigenlijke vraagstelling van gedeputeerde staten die slechts eventuele reacties vragen op de door hen op de kaarten 1 en 2 aangegeven geweste- iijke gebieden. 2. Algemeen Ons daartoe thans bepalend, stelien wij er prijs op te vermelden dat de colleges van de gemeenten die in het Gewest Kennemerland samenwerken, hebben gepoogd tot zo eensluidend mogelijke preadviezen te komen. Deze colleges beogen op die wijze zoveel mogelijk gelijkluidende adviezen van de gemeenteraden aan gedeputeerde staten te doen uitbrengen. Hierdoor zouden die adviezen een optimaal gewicht krijgen en van meer betekenis zijn dan de optelsom van genuanceerde opstellingen. Het stemt ons tot grote voldoening dat bij de colleges van de zes ge- meenten die in het gewest Kennemerland samenwerken die eensgezinde zienswijze volledig aanwezig is gebleken. Wat de gemeente Veisen betreft, die bij het vorengenoemde overleg in- formatief betrokken is geweest, merken wij op dat die gemeente haar standpunten in het kader van de intergemeentelijke en gewestelijke sa- menwerking nog moet bepalen. Er zijn echter sterke aanwijzingen die doen verwachten dat deze ge- meente in de hierna omschreven richting denkt. Zulks achten wij van veel betekenis omdat gedeputeerde staten op pag. 36 van de nota mededelen dat huns inziens de enige reëele mogeiijkheid om de gewestvorming op korte termijn gestalte te geven, bestaat in het zoeken van aansluiting bij datgene wat in diverse regio's duidelijk bezig is vorm te krijgen zowel op maatschappelijk ais op bestuurlijk gebied. Bij onze beschouwingen omtrent de beide aitematieven van gedeputeerde staten, uitgekristalliseerd op de kaarten 1 en 2, willen wij uitgaan van hetgeen in dit deel van de provincie reeds formeel en feitelijk tot stand is gekomen. 3. De gemeenten van het gewest Kennemerland 3.1 De z.g. vjjf gemeenten Allereerst constateren wij dan dat blijkens beide kaarten de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haariem, Heemstede en Zandvoort tot het gewest Kennemerland behoren. Dit stemt overeen met de in de raden dier gemeenten geconstateerde verlangens en behoeften, die resulteerden in de gemeenschappeiijke regeling „gewest Kennemerland" die op 25 juli j.l. de goedkeuring van gedeputeerde staten verwierf. 3.2 Haarlemmerliede en Spaarnwoude Opmerkelijk is het dat, in afwijking van die regeling waarin ook de ge- meente Haarlemmeriiede en Spaamwoude participeert, op de kaarten 1 en 2 die gemeente wordt doorsneden door een stippellijn. Dit zou in- houden dat naar de zienswijze van het provinciebestuur het westelijk deel dier gemeente bij het gewest Kennemerland zou moeten behoren en het oostelijk deel naar wij aannemen het gebied ten oosten van het Re- creatiegebied Spaamwoude bij een eventueel op een of andere wijze en in een of andere omvang te vormen gewest Groot-Amsterdam. Op pagina 42 en ook op bladzijde 43 van de nota worden de beweegredenen tot die oplossing gegeven. Gedeputeerde staten noemen die oplossing zelf „niet fraai". Naar onze zienswijze sluit een dergelrjke verdeling van de gemeente Haarlemmerliede en Spaamwoude bepaaidelijk niet aan bij de historisch gegroeide situatie en nog minder bij de hierboven reeds geciteerde stelling van gedeputeerde staten dat aansluiting wordt gezocht bij „datgene wat

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 38