2e afd. 15 december 1972. het inschakelen van tijdelijke krachten. Voorts bedraagt de raming van het bedrijf voor Openbare Werken 2.000,— minder dan vorig jaar. Anderzijds wordt 15.500,meer uitgetrokken voor de aanschaffing van boeken en tijdschrif- ten, 3.000,meer voor de technische administratie en 2.000,voor de huishoudelijke administratie. In totaal bedraagt het voordelig verschil met vorig jaar Volgno. 11.001. Grondbelasting. Evenals de opbrengst van de straatbelasting kan ook de opbrengst van deze belasting hoger worden geraamd in verband met de uitbreiding van de bebouwing in de ge- meente. Meer is geraamd dan vorig jaar Volgno. 11.011. Personele belasting. Ook de opbrengst van deze belasting ondergaat de invioed van het toenemend aantal woningen in de gemeente, waar- door op dit volgnummer meer kan worden geraamd dan vorig jaar Volgno. 11.141. Uitkering uit het gemeentefonds voor liet basisonderwijs. Op grond van de nieuwe normuitkeringen, welke zijn aan- gepast aan het huidige prijspeil, zal, blijkens de betrekke- kelijke ministeriëie circulaire, meer aan ontvangsten kun- nen worden geraamd dan vorig jaar Volgno. 11.151. Algemene uitkering uit het gemeentefonds. Bij het in totaal op dit volgnummer geraamde bedrag kan in feite een bedrag van 2.096.800,worden opgeteld. Dit bedrag, dat anders een onderdeel zou hebben gevormd van de uitkering voor sociale zorg, komt thans rechtstreeks ten bate van Hoofdstuk IX. Het voorlopig uitkeringspercenta- ge voor de algemene uitkering werd, vergeleken met de primitieve begroting voor 1972, verhoogd van 259 tot 291, hetgeen, gevoegd bij de stijging van het aantal in- woners met 200, een meeropbrengst veroorzaakt van rond 840.000,In totaal zou, wanneer de hierboven genoemde berekeningswijze wordt toegepast en er dus van wordt uit- gegaan, dat de uitkering uit het gemeentefonds in de kos- ten van sociale zorg op dezelfde wijze berekend zou zijn als vorig jaar, meer aan ontvangsten zijn geraamd Volgno. 11.171. Bijdrage van de kapitaaldienst. Voor het sluitend maken van de gewone dienst wordt tot een bedrag van 100.000,over de saldi-reserve beschikt. Vorig jaar geschiedde dit tot een bedrag van /80.000, zodat meer aan de gewone dienst ten goede komt

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 16