154 2e afd. 15 december 1972. Volgno. 13.060. Onvoorziene uitgaven. Op dit volgnummer rest een bedrag van rond 542.910, hetgeen minder is dan vorig jaar 413.500, Wij willen hierna nog ingaan op enkele onderdelen dezer begrotingen. die tot dusverre nog niet of slechts terloops ter sprake zijn gekomen. Gasbedrijf. Bedroeg vorig jaar het batig saldo van deze begroting nog 150.000, thans restte in de eerste opzet nog slechts een overschot van 80.000, De voornaamste oorzaken van deze ongunstiger uitkomst zijn de stijging van de salarislasten met 43.000,— en een 26.000,— hogere raming op de post onderhoud. Aangezien verwacht moet worden, dat bij een totaal van 633.000,ten laste van dit bedrijf komende salarissen en sociale lasten het genoemde overschot nagenoeg zal opgaan aan de in het komende jaar te verwachten salarisstijging, hebben wij gemeend dit bedrag toe te moe- ten voegen aan het op de post voor onvoorziene uitgaven voor dit bedrijf uitgetrokken bedrag, zodat de uit de salarisstijging voortvloeiende lasten- verzwaring geheel door het bedrijf zelf kan worden opgevangen. Eenzelfde gedragslijn hebben wij gevolgd bij de begrotingen voor het waterbedrijf en het elektriciteitsbedrijf. Helaas hebben wij ons genood- zaakt gezien u andermaal een voorstel te moeten doen tot verhoging van de huurprijzen van de warmwaterdoorstroomapparaten, zij het dan ook dat deze verhoging bescheiden genoemd kan worden. De steeds stijgende kosten van het onderhoud der apparaten maken dit voorstel, dat u sepa- raat wordt aangeboden, noodzakelijk. Voor de normaal te achten uitbrei- dingen in het dienstjaar, waarvoor de bedragen tegelijk met het vaststellen der begroting beschikbaar worden gesteld, is 134.000,uitgetrokken. Rente en afschrijving over dit bedrag zijn reeds in de begroting geraamd. Voor de overige uitbreidingen, waarvoor nog kredieten aan uw raad zul- len worden gevraagd, zullen de rente en afschrijving bestreden moeten worden uit de post voor onvoorziene uitgaven dezer begroting. Deze laat- ste uitbreidingen zullen, naar het zich thans laat aanzien, bestaan uit de verzwaring van het buizennet voor lage druk in de omgeving van de Bronsteeweg, de Pieter Aertzlaan, de Haemstedelaan, de Zandvoortselaan (viaduct) en de Schoollaan te Bennebroek, alsmede uit de wijziging van het buizennet in de Laan van Rozenburg. Voorts zal het buizennet voor hoge druk in de omgeving van de Wag- nerkade worden uitgebreid. Waterbedrijf. De stijging van de onderhoudskosten en van de salarissen en sociale lasten, alsmede de kosten voortvloeiende uit de beschikbaarstelling van ongefluorideerd water, nopen tot een tariefsverhoging met 10 cent per m3. Het voorstel tot deze verhoging wordt uw raad hierbij afzonderlijk ter vaststelling aangeboden. Bij de voorgestelde tariefsverhoging is mede rekening gehouden met de in het komende jaar te verwachten salarisstijging. In de begroting is rekening gehouden met kapitaalsuitgaven voor nor- maal te achten uitbreidingen tot een bedrag van 49.000,Van de uit- breidingen waarvoor uw raad nog voorstellen tot het verlenen van kredie- ten in het komende jaar zullen bereiken, kunnen genoemd worden de ver- zwaring van het buizennet in de Wagnerkade en de Pieter Aertzlaan, de vervanging van het buizennet onder het viaduct in de Zandvoortselaan en de wijziging van het buizennet in de Laan van Rozenburg.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 17