154 2e afd. 15 december 1972. Elektriciteitsbedrijf. Naast de factoren, die ook het beeld van de begroting voor het gas- en waterbedrijf in ongunstige zin beïnvloeden komt daar voor wat deze be- groting betreft nog bij dat de toeneming van het elektriciteitsverbruik de laatste jaren een vermindering is gaan vertonen. De in het begrotingsjaar te verwachten loonronden en investeringen maakten het noodzakelijk de baten van dit bedrijf door middel van een tariefsverhoging met rond 100.000,— te versterken. Het voorstel voor deze tariefsherziening, welke neerkomt op een gemiddelde verhoging van 0,3 cent per kWh. bieden wij u hierbij afzonderlijk aan. Voor de normaal te achten uitbreidingen is in de begroting rekening ge- houden met een bedrag van 194.000, In het komende jaar zullen uw raad kredieten worden gevraagd voor de bouw van een provisorium als voorloper op het eerlang te stichten 50-6 kV station, voor de verzwaring van het laagspanningskabelnet in de om- geving van de Bankastraat en voor wijziging van de installatie van trans- formatorstations bij de Glipperbrug en aan de Heemsteedse Dreef. Met de eerstgenoemde voorziening zal een bedrag van /475.000,gemoeid zijn. Bij de raming op de post voor onvoorziene uitgaven in de begroting van dit bedrijf is met rente en afschrijving op dit bedrag rekening gehouden. Heemsteedse Sportstichting. De sterke stijging van het tekort op de exploitatie van het zwembad, welk tekort, rekening houdende met de in het komende jaar te verwach- ten stijging der personeelslasten, en bij handhaving der huidige toe- gangsgelden op ongeveer 300.000,zal uitkomen, hebben ons aan het stichtingsbestuur doen vragen zich over de tarieven te beraden. Hetzelfde hebben wij gedaan ten aanzien van de tarieven voor het ge- bruik van de jachthaven. Wij beraden ons voorts over de wijze van exploitatie van het badhuis in verband met het relatief geringe aantal bezoekers daarvan. Tenslotte leek het ons niet opportuun voor het komende jaar een begroting voor de ijs- baan in te dienen. Gemeente-begroting. Hoofdstuk III. Politie. De normen voor de bijdrage van het rijk in de politiekosten zijn nog niet in overeenstemming gebracht met de laatste maatregelen op salaris- gebied. De laatste herziening der normen vond plaats in oktober 1971. Dit betekent, dat de trend-uitkering over 1971 en de salarisverhoging ingaan- de 1 januari 1972 niet in de normuitkering verdisconteerd zijn. Aan de ontvangstenzijde is daarom een stelpost van 70.000,opgenomen voor de te verwaehten verhoging van de normbedragen voor wat betreft de salaris- sen. Voorts een bedrag van 10.000,voor de overige kostenstijgingen. Vermeld zij nog, dat de kosten van verkeerslichteninstallaties thans alle zijh geraamd op Hoofdstuk VI bij de posten voor het ondcrhoud van de wegen. Tot dusverre werden tot de politiekosten nog steeds geacht te be- horen de kosten van de verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Heren- weg-Zandvoortselaan, omdat destijds door de plaatsing van deze installatie een verkeersagent werd uitgespaard. Met de toeneming van het aantal verkeerslichteninstallaties in de gemeente was het uiteraard niet meer relevant dit als uitgangspunt voor de plaats van de raming in de gemeen- te-begroting te nemen.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 18