154 2e afd. 15 december 1972. Begrafenisrechten. Rekening houdende met de te verwachten stijging van de personeels- lasten in het begrotingsjaar en met uw besluit van 28 september j.l. no. 118, waarbij ten behoeve van de uitbreiding van het R.K.-gedeelte van de algemene begraafplaats werd beschikt over het fonds waarin gestort wordt de opbrengst wegens de uitgifte van eigen graven, waardoor aan rente-opbrengst over de in dit fonds gestorte gelden 12.000,verloren gaat, zou, zonder verhoging der begrafenisrechten in het begrotingsjaar nog nauwelijks de helft van de kosten van de algemene begraafplaats en die van de begravingen worden gedekt. Wij achten dit niet verantwoord en stellen ons op het standpunt, dat tenminste 75 dier kosten door ontvangsten in de vorm van begrafenis- rechten dient te worden gedekt. Een voorstel tot verhoging dezer rechten, waardoor genoemd dek- kingspercentage ongeveer wordt bereikt, doen wij u hierbij toekomen. Ophalen van huisvuil. Onder de raming op volgnummer 06.120 is een bedrag van 28.000, begrepen voor het vier maal per jaar extra ophalen van grof vuil bij de inwoners. Zoals u bekend is geschiedde dit ophalen tot dusverre twee maal per jaar en zal dit, wanneer uw raad genoemd bedrag hiervoor beschikbaar stelt, in het vervolg dus zes maal per jaar plaats kunnen vinden. Gemeentelijke aankopen beeldende kunst. Met de gemeenten Haarlem en Zandvoort is dit jaar een regeling getrof- fen inzake de gezamenlijke aankoop van kunstwerken. Overeengekomen is dat door onze gemeente /3.000,— bijgedragen wordt voor dit doel. Dit bedrag staat dus naast dat van /10.000,— geraamd onder yolgno. 27.260, dat bestemd is voor de verwezenlijking van culturele doeleinden, de ver- fraaiing der gemeente daaronder begrepen. Subsidie N.Z.H.V.M. In de begroting is nog geen rekening gehouden met uw besluit van 31 augustus 1972 no. 99 in deze. Wel is, evenals vorig jaar, een bedrag van 25.000,geraamd als bij- drage in' een eventueel exploitatietekort op het autobusvervoer binnen de gemeente. Op grond van de door het rijk gehanteerde subsidienorm, zoals die is vermeld in ons voorstel aan uw raad, mag worden aangenomen, dat de uiteindelijk ten laste der gemeente blijvende bijdrage in het exploitatie- tekort niet ver van de geraamde 25.000,zal blijken af te wijken. Uitkeringen uit het gemeentefonds. Bij monde van de wethouder van financiën is bij de behandeling van de begrotingen voor 1972 aan de raad toegezegd, dat over bovengenoemd on- derwerp bij de begrotingen voor 1973 een nota zou worden gevoegd. Wij menen thans dat het niet noodzakelijk moet worden geacht een uiteenzet- ting over deze uitkeringen in een afzonderlijke nota op te nemen, doch dat deze zeer wel in het kader van deze aanbiedingsbrief kan worden gevat. Beginnen wij daartoe met de onderwijsuitkering uit het gemeentefonds. Deze uitkering valt in vier onderdelen uiteen en wel: Bedrag 1972 1973 I. Stiehtings- en inrichtingskosten van schoollokalen. Het gaat hierbij thans om 78 (vorig jaar 79) lokalen 114.650,— 115.232,—

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 19