154 2e afd. 15 december 1972. BEGROTINGEN 1973. Heemstede, 13 oktober 1972. Aan de Raad, Wij bieden uw raad hierbij ter vaststelling aan de begroting van inkom- sten en uitgaven dezer gemeente en de begroting-en van het Gas-, het Wa- ter- en Elektriciteitsbedrijf, het bedrijf voor Openbare Werken en het Grondbedrijf voor het dienstjaar 1973 Tevens gaat hierbij de begroting van de Heemsteedse Sportstichting voor dat jaar, zoals deze door ons werd goedgekeurd. Het is de laatste jaren gebruikelijk geweest om, voorafgaande aan on- ze beschouwingen over de begrotingen voor het komende jaar, een aantal in onze en uw belangstelling staande onderdelen van het gemeentelijk beleid de revue te laten passeren. Wij willen dit jaar deze gewoonte getrouw blijven en wij menen, dat de navolgende onderwerpen, op het moment waarop wij dit schrijven en in de naaste toekomst, in dit kader als de meest saillante kunnen worden be- schouwd. Naar ons oordeel is de oplossing van twee vraagstukken voor deze ge- meente van overheersend belang, het vraagstuk van het woningtekort en het verkeersprobleem. Het blijft moeilijk te aanvaarden dat nog zovelen zo lang moeten wachten op een passende woongelegenheid. Wij hebben er dan ook in 1972 ernstig naar gestreefd het bestemmings- plan voor de Geleerdenwijk uit te werken en de bouw van de hier geplan- de gesubsidieerde woningen voor te bereiden. Ook de uitwerking van enke- le gedeelten van de Schouwbroekerpolder is gereed gekomen. Hieronder worden met betrekking tot de diverse bestemmingsplannen gedetailleer- de gegevens verstrekt, waaruit blijkt dat de voorbereidingen goed vorde- ren. De verwachting is gewettigd, dat in 1973 een groot aantal woningen in aanbouw zal kunnen worden genomen. Omtrent de oplossing van het verkeersvraagstuk zijn wij minder opti- mistisch gestemd. Wij blijven van oordeei dat de enige goede oplossing bestaat uit de aanleg van goede randwegen om de agglomeratie, zodat de woonstraten worden verlost van het doorgaande verkeer. In de aanleg van deze randwegen zit echter weinig of geen voortgang. Het gereedkomen van rijksweg 6 in het voorjaar 1974 vormt het enige lichtpunt. Wij zullen moeten blijven doorgaan met het beperken van de verkeers- overlast door het zo mogelijk treffen van passende lokale en het bevorde- ren van interlokaie maatregelen. Volkshuisvesting. De volgende aantallen woningen zijn dit jaar voor levering gereed ge- komen of zullen nog worden afgebouwd: 149 premiewoningen (77 in de Brabantflat en 72 in de Schouwbroeker- polder) 163 in de ongesubsidieerde sector (40 in de Schouwbroekerpolder, 28 in de Geleerdenwijk, 58 Zandvoortselaan/Asterkade, 15 M. Hobbemastraat/ J. van Ruisdaellaan, 9 Achterweg/Timorstraat, 13 in plan van Mer- lenlaan-Kerklaan en Geleerdenwijk). Op 1 januari 1973 zullen naar raming in aanbouw zijn 190 eengezinswoningen in de gesubsidieerde sector in de Geleerdenwijk, 232 flatwoningen aan de Herenweg in de premiesector, 14 woningen in de ongesubsidieerde sector in de Geleerdenwijk.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 1