159 4e afd. 15 december 1972 VERKOOP GROND T.B.V. BOUW PREMIE-KOOPWONINGEN IN DE GELEERDENWIJK. Heemstede, 6 december 1972. Aan de Raad, Zoals u reeds is medegedeeld zullen van de 190 eengezinswoningen in het westelijk deel van het plan Geleerdenwijk er 99 door St. Joseph" wor- den gebouwd als woningwetwoningen en de rest (91) als premie-koopwo- ningen in opdracht van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. De grondprijs voor deze woningen dient o.i. gelijk te zijn aan die voor de woningwetwoningen, d.i. 6.400,per kavel, exclusief omzetbelasting. Bij het complex koopwoningen zullen 5 garages behoren; de grondprijs hier- voor ware te stellen op f 1.000,per garage. Het Bouwfonds gaat met deze prijzen akkoord. De woningen zullen volgens de voorlopige koopakte door het Bouwfonds worden verkocht aan personen die de woningen zelf zullen bewonen en die voor de aankoop toestemming van ons college zullen hebben ver- kregen. In de voorlopige koopakte is naast de gebruikelijke bepalingen verder een anti-speculatiebeding opgenomen. Dit houdt in dat het Bouwfonds de kopers van de woningen op verbeurte van een boete van f 100.000, te betalen aan de gemeente, zal verplichten de woning gedurende de eerste 10 jaren na de voltooiing niet anders te vervreemden dan aan het Bouwfonds. De prijs zal alsdan worden gebaseerd op de oorspronkelijke koopprijs voor de woning en de grond, te vermeerderen met een index- cijfer, berekend naar de stijging van de bouwkosten van eengezinswoningen op 1 januari van het betrokken jaax ten opzichte van de bouwkosten op 1 januari 1973, doch verminderd met een afschrijving ad 2% per jaar. Het Bouwfonds zal verplicht zijn de haar aangeboden woningen terug te kopen en opnieuw te verkopen. Deze bedlngen zijn o.i. redelijk te achten met het oog op het feit dat de grondprijs laag is en het feit dat de woningen oorspronkelijk volgens de opzet van uw Raad en ons college als woningwetwoningen zouden worden gesticht, waarvoor het ministerie geen medewerking verleende. Met betrekking tot de toewijzing van de woningen stellen wij ons op het standpunt dat hiervoor in aanmerking komen inwoners van Heemstede met een bruto jaar-inkomen van niet meer dan 25.000, Aan de mogeiijkheid tot koop door deze categorie inwoners zal via de plaatselijke bladen op ruime schaal bekendheid worden gegeven. Wij stellen u voor te besluiten tot verkoop van de grond overeenkomstig de bepalingen van de voorlopige koopakte, welke met een tekening voor u ter inzage is gelegd. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D, Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 33