160 4e afd. 15 december 1972 SUBSIDIES. Heemstede, 15 november 1972. Aan de Raad, Het bestuur van Heemsteedse Musical- en Operette Vereniging heeft verzocht om toekenning van een jaarlijks subsidie. De vereniging telt 35 leden waarvan 20 uit Heemstedeen verzorgt jaarlijks twee uitvoerüngen. Blijkens de overgelegde begroting zijn de inkomsten uit contributies en donaties juist voldoende ter bestrijding van de algemene uitgaven der verenlging. De kosten van uitvoeringen worden slechts gedeeltelijk gedekt door de entreegelden en de opbrengst van verlotingen, kienavonden e.d. Gelet op het culturele belang der vereniging voor de Heems'teedse ge- meenschap komt het ingediende subsidieverzoek o.i. voor inwilliging in aan- merking. Bij de bepaling van het subsidiebedrag ware eenzelfde basis toe te passen als voor de Spelgroep Heemstede, te weten een basisbedrag van 250 te vermeerderen met 150,per udtvoering. Een gemeentelijk subsidie is ook aangevraagd door de Toneelschuur te Haarlem. Doelstelllng van de Toneelschuur is blijkens de statuten het bevorderen van de kreatlviteit. Enkele aktiviteiten zijn: theater, mime, muzsiek, jazz-ballet, service- amateurtoneel, jeugd- en scholenprojecten, witte bioscoop, yogakursussen, peuterspeelplaatsen. De overgelegde begroting 1973 vertoont een exploita- tie-tekort van ruim 126.000,-, te dekken door bijdragen van rijk, pro- vincie, Anjerfonds en gemeenten. Bij oniangs met het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe- lijk Werk gevoerde besprekingen is toegezegd dat op de C.R.M.-begro- ting 1974 een subsidie van 35.000,zal worden opgevoerd, mits de To- neelschuur als kreativiteitsinstituut samengaat met „Kreater" even- eens te Haarlem. Van de provincie is de toezegging verkregen dat een subsidie van maxi- maal 4.000,zal worden toegekend. De gemeente Haarlem kent sinds 1972 een bijdrage toe in de subsidiabele lasten. Blijkens de op ons verzoek gezonden toelichtende gegevens is ca. 16% van het aantal leden uit Heemstede afkomstig; het aantal Heem- steedse bezoekers van workshops en theaters ligt tussen de 14 en 20%. Gelet op deze aantallen is een gemeentelijk subsidde hier naar onze me- ning wel op zijn plaats. Wij stellen u voor het subsidie voor 1973 te bepalen op het gevraaade bedrag van 1.000,—. 6 Aan de Nederlandsche Blindenbibliotheek wordt sinds 1962, evenals aan de Vereniging „Het Gesproken Weekblad", een subsidie per Heemsteedse abonnee toegekend. Laatstelijk werd in 1963 een subsidie uitbetaald. Thans wordt verzocht een subsidie te verlenen, berekend naar /1per band voor uitlening van brailleboeken en 0,40 per band bij uitlening van gesproken boeken; het aantal uitleningen aan Heemsteedse ingezetenen bedroeg in 1971 resp. 172 en 957. Bij de toekenning van het subsidie in 1962 werd overwogen dat beide genoemde instellingen een bibliotheek van boeken in brailleschrift en op g'eluidsband beheren. Voor instandhouding en uitbreiding van deze bibliotheken werd 18,(in 1966 verhoogd tot 23,50) per Heemsteedse abonnee toegekend. De situatie verschilt thans in zoverre dat de Ver. „Het Gesproken Weekblad nog uitsluitend de uitgifte van diverse gesproken periodieken

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 35