2e afd. 15 december 1972. 1 54 de bedoeling op korte termijn een bebouwingsplan aan de gemeente aan te bieden. Dit plan zal uiteraard ook moeten voldoen aan de be- stemming „ruime bebouwing", welke het streekplan voor Zuid-Kenne- merland aan dit terrein heeft gegeven. v,e Het staat een eigenaar van een terrein vrij om de hieraan gegeven b stemming te realiseren. Xndien hij hiertoe besluit ontbreekt het motief voor een onteigening. Wij hebben ons ervan overtuigd dat het hier een goede projectmaatschappij betreft, welke een deskundig architect zal inschakelen en tot goed overleg met het gemeentebestuur en diens ste- debouwkundig adviseur bereid is. Wij hebben op grond van deze over- wegingen besloten de eigenaar de gelegenheid te geven een ontwerp- bebouwingsplan ter beoordeling voor te leggen. Ons beleid is erop gericht dat ook hier zo emgszins mogelijk gesub- sidieerde woningen worden gebouwd. 6. Binnenweg-Blekersvaartweg Het verkeersonderzoek, dat tijdens de voorbereiding van dit bestem- mingsplan noodzakelijk bleek, is gereed gekomen. De stedebouwkun- dige heeft mede op basis hiervan een globaal schetsontwerp gereed gemaaktdit zal aan de betrokken raadscommissies worden voorge- legd met 'de resultaten van het verkeersonderzoek. Bestuurlijke organisatie. Wii zijn verheugd over de totstandkoming van de gemeenschappelijke regeling inzake de intergemeentelijke samenwerking in Kennemeriand en de instelling van de Kennemerraad, welke thans zijn taak kan gaan ver- vullen De doelstelling van deze samenwerking zal bereikt kunnen worden indien goede en eigentijdse bestuurlijke initiatieven worden ontwikkeld. Gemeentelijke voorlichting. In overleg met de commissie voor algemene bestuurszaken beraden we ons over het uitbouwen van de bestaande contacten met de plaatselijke couranten. Gesprekken hierover met de redacteuren worden gehouden. Te- vens wordt de wenselijkheid van het uitgeven van een eigen periodiek be- studeerd. Na het afronden van deze gesprekken en dit onderzoek zullen wij u nader informeren. Overheid en burgers. Mede op advies van de commissie voor algemene bestuurszaken zal in de plaatselijke weekbladen een artikel verschijnen over dit onderwerp Hierin zal tevens aan de burgers worden verzocht suggesties te doen tot het verbeteren van dit contact. I Jsbaan. De planologische en financiële aspecten van de aanleg van een ijsbaan aan de Vrijheidsdreef maken het niet waarschijnlijk dat deze aanleg de eerstkomende jaren zal kunnen worden gerealiseerd. Vuilnisterrein. Wij hebben de mogelijkheid onderzocht dit terrein te bestemmen tot kampeerterrein en het plaatsen van caravans. Het is komen vast te staan, dat het provinciaal bestuur onoverkomelijke bezwaren heeft tegen deze bestemming. Wij zien thans geen alternatieve mogelijkheden en menen daarom te moeten volstaan met het terrein zo mogelijk met overtollige grond af te dekken en overigens voorshands in de huidige staat te hand- haven.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 3