3 4e afd. 1 februari 1973 AANSCHAFFING CHLOBERINGSMEETAPPARATUUR ZWEMBADEN. Heemstede, 3 januari 1973. Aan de Raad, Aan de tlxans toegepaste methode van ohlorering van het water in het open zwembad en in het instructiebad ,,Groenendaal" zijn bezwaren ver- bonden. Alleen een zeer hoog vrij-chloorgehalte biedt de zekerheid dat het desinfecterende vermogen voldoende is; meting van het gehalte geeft na- melijk slechts een zeer plaatselijke indicatie van het desinfecterende ver- mo.gen. Het gevolg van de noodzakelijke overdosering is dat de zwemmers veel hinder ondervinden: irritatie van de huid en van slijmvliezen (vooral van de ogen); dit geldt in sterke mate voor het instructiebad. Na langdurig wetenschappelijk onderzoek is enkele jaren geleden in Duitsland een methode ontwikkeld waarbij een continue bepaling vsm de desinfecterende stoffen in het badwater mogeiijk is. Deze methode is gebaseerd op het potentiaai-verschii dat optreedt wanneer chloor aan water wordt toegevoegd, de z.g. Redox-potentiaaldeze is meetbaar met behulp van edelmetaalelektroden. Eilke hoeveelheid chloor die toegevoegd wordt boven de verlangde Redox- potentiaal betekent verspilling van een dure desinfectant en geeft onnodige hinder bij de zwemmers. Met het oog op de veiligheid en het welzijn van de bezoekers van de beide baden heeft het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting ons verzocht eraan mee te werken dat bedoelde apparatuur, waarvan de goede werking inmiddels voldoende is verzekerd, wordt aan- geschaft. Deze apparatuur omvat voor het instructiebad: 1. een meetvat met meetelektroden, aangesloten op het watercirculatie- systeem; 2. een versterker die continu een visuele aflezing van de Redox-potentiaal en ook van de zuurgraad mogelijk maakt, te plaatsen in de personeels- ruimte; 3. een afstandsbesturing vanuit de personeelsruimte, welke door een een- voudige knopbediening een correctie van de chloordosis moereliik maakt; 4. de kabels e.d. voor de elektrische en mechanische aansluitingen. Voor het open bad zijn nodig: 1. twee meetvaten met bijbehorende elektroden; 2. twee versterkers; 3. een zespunts-registratie-apparatuur welke ook achteraf een informatie geeft omtrent de desinfecterende werking etc.; 4. de nodige kabels. De prijs bedraagt voor het instrucüebad 6.165,— en voor het open bad 11.920,Bij de begroting is ervan uitgegaan dat de sub 4 bedoelde kabels door de Sportstichting in eigen beheer worden aangelegd. Wij stellen u voor een krediet van rond 18.100,beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 1