4e afd. 1 februari 1973 19 SUBSIDIE STICHTING PEUTEBSPEELGROEP. Heemstede, 16 januari 1973. Aan de Raad, De Stichting Peuterspeelgroep Heemstede i.o. heeft het initiatief geno- men om een peuterspeelzaal op te richten, teneinde de ontwikkelings- en ontplooiïngsmogelijkheden van jonge kinderen te kunnen bevorderen en vergroten. De Stichting kan een padvindersverblijf in „Groeendaal" huren, waar voorlopig voor vier ochtenden per week gestart kan worden met een groep van 18 peuters en 2 vaste krachten. De Stichting heeft ons verzocht mede- werking te verlenen aan beschikbaarstelling van een subsidie voor de eerste kosten van oprichting en inrichting, alsmede in de kosten van exploitatie. Blijkens de overgelegde begroting worden de eerste kosten geraamd op 2.200,—. Het exploitatietekort wordt bij een totaal aantal bezoekers- eenheden van 3024 f 3,50 becijferd op f 1.740, Gelet op het nut en de functie van peuterspeelgelegenheden zijn reeds verscheidene gemeenten tot het verlenen van subsidie overgegaan, zij het dat de vorm van subsidieverlening en de voorwaarden sterk variëren. Het komt ons redelijk voor dat bij toekenning van subsidie ais uitgangs- punt wordt genomen een normsubsidie van 100% van de door ons college aanvaardbaar geachte uitgaven wegens kosten van huisvesting tot maxi- maal het exploitatietekort. Onder de kosten van huisvesting willen wij verstaan de kosten van huur en verwarming. Deze kosten, welke het zwaarst op de exploitatie drukken, behoren tot de eategorie uitgaven, waarop de stichting zelf weinig invloed kan uitoefenen en die dus niet tot onnodig hoge bedragen kunnen worden opgevoerd. Ook voor de Stichting lijkt ons een dergelijke objectieve norm een reële basis voor de exploitatie. De voorwaarden en bepalingen, waaraan o.i. voor de subsidieverlening moet worden voldaan, hebben wij opgenomen in bijgevoegd ontwerp-besluit. Hierin wordt o.m. een omschrijving van het begrip huisvestingskosten ge- geven en wordt bepaald dat de exploitatie van de speelgelegenheid zonder winstoogmerk dient te geschieden. Het minimum aantal peuters in de leeftijd van 2 tot 4 jaar dat van de inrichting gebruik moet maken, moet o.i. gesteld worden op 15 om te voorkomen dat naar verhouding hoge kosten worden gemaakt voor slechts een kleine groep peuters. Voorts hebben wij een bepaling opgenomen dat de door de ouders en verzorgers verschuldigde bijdrage onze goedkeuring behoeft teneinde verzekerd te zijn van een redelijke eigen bijdrage in de kosten. De overige bepalingen behoeven o.i. geen nadere toelichting. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor aan de Stichting een eenmalig aanvangssubsidie toe te kennen van f 2.200,en met ingang van 1973 een subsidie in de exploitatlekosten, berekend naar bovengenoemde norm. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 39