30 2e afd. 22 februari 1973 het station gerealiseerd te worden. Na 1982 zal dan de totale voeding van het Heemsteedse voorzieningsgebied van dit nieuwe station uit geschieden. Van het 50 kV voedingsstation in Schalkwijk zullen drie nieuwe voedings- kabels met een diameter van 95 mm2 worden gelegd naar het op het ter- rein der bedrijven in te richten ontvangststation. Verwacht kan worden, dat op grond van de nieuwe overeenkomst inzake de levering van elektriciteit door Haarlem aan Heemstede deze kabels van de grens der gemeente af voor rekening van onze gemeente komen. Deze kosten worden begroot op 175.000,—. Het voormalig verwarmingsgebouwtje van de bedrijven dat thans in eigendom toebehoort aan de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland, kan als ontvangststation dienst doen. Genoemde N.V. is bereid dit gebouwtje daartoe voor een bedrag van f 97,20 per jaar te verhuren. De kosten van de in het gebouwtje te treffen voorzieningen worden door het bedrijf voor Openbare Werken geraamd op f 20.000,In het gebouwtje wordt opge- steld een uit 18 „velden" bestaande installatie. Hiervan worden 12 stuks volledig gemonteerd en bedrijfsklaar gemaakt, de overige worden gedeel- telijk gemonteerd, zodat de uitbreidingen later op eenvoudige wijze tot stand kunnen worden gebracht. De prijs van de installatie bedraagt 162.000,Voor de verlichting en verwarming van het gebouwtje zal tenslotte nog een bedrag van f 3.000,nodig zijn. In totaal zal derhalve voor het ontvangststation een bedrag uitgegeven moeten worden van 185.0D0, Tenslotte zullen in het interne hoogspanningsnet de nodige wijzigingen moeten worden gebracht. In het in te richten ontvangststation zullen de thans naar het verdeelstation aan de Cloosterweg gaande kabels dienen te worden ingevoerd. Van het ontvangststation zullen dan twee kabels gaan naar het verdeel- station aan de Cloosterweg, één naar het transformatorstation ,,de Burg- have", één naar het transformatorstation Dreefschool en één naar het transformatorstation Diaconessenhuis. Het zuidelijk deel van de gemeente zal van het nieuwe ontvangststation uit gevoed gaan worden. Om de elektriciteitslevering in het centrum der ge- meente veilig te stellen wordt de langs het transformatorstation Dreefschool lopende kabel van 120 mm2 in dit station in- en uit gevoerd. De in het station aanwezige schakel installatie dient daartoe te worden uitgebreid. Hierdoor zal ook een verbinding met het nieuwe ontvangststation tot stand worden gebracht. Ter ontlasting van het hoofdschakelstation aan de Overbosstraat zal de elektriciteitsvoorziening van het noordelijk deel der gemeente via het transformatorstation Bloemenhove rechtsstreeks door het voedingsstation aan de Binnaeuslaan te Haarlem geschieden. De onderscheidene wijzigingen in het kabelnet zijn op voor u bij de stukken ter inzage gelegde situatie- tekeningen aangegeven. In totaal zal met bovenstaande wijzigingen in het intern hoogspannings- net een bedrag gemoeid zijn van 100.000, Wij stellen u voor het voor de bovenstaande voorzieningen benodigde bedrag van f 175.000,— f 185.000,b f 100.000,— f 460.000,— door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 12