3e afd. 24 mei 1973 57a, b, C, d GARANTIE HYPOTHECAIRE LENINGEN WONINGBOUW GELEERDENWIJK Heemstede, 15 mei 1973. Aan de Raad, Door tussenkomst van de N.V. Bemiddelend orgaan van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten hebben een 73-tal personen de gemeente verzocht rente en aflossing te garanderen van de door hen te sluiten hypothecaire leningen voor de îbouw van een woning in de Geleerdenwijk, gelegen tussen de Lorentzlaan, van der Waalslaan en Eijkmanlaan te Heemstede. Deze woningen maken deel uit van een eomplex van 91 woningen, waarvan de bouw in januari j.l. is begonnen onder auspiciën van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. (Van een aantal deelnemers is de garantie-aanvrage nog niet ontvangen). De gemeentelijke garantie wordt verleend op de wijze en in de gevallen als bedoeld in het Besluit geldelijke steun volkshuisvseting en de Beschik- king geldelijke steun eigen woningen 1968. De belangrijkste bepalingen hieruit zijn de volgende: 1. Het verzoek om garantie moet worden gedaan via een bemiddelend orgaan. 2. De lening bedraagt ten hoogste 90 van de kosten van het verkrijgen in eigendom van de woning, mits de begunstigde jonger is dan 55 jaar. Is de begunstigde 55 jaar of ouder dan wordt dit percentage verlaagd tot 80. 3. De kosten van het verkrijgen in eigendom van de woning mogen het maximum, bepaald in de Beschlkking geldelijke steun eigen woningen 1968, niet overschrijden. Voor de onderhavige woningen 'bedraagt dit maximum: Type A en B (6 verblijfseenheden) f 114.800, Type C (5 verblijfseenheden) 110.600, 4. De looptijd van de lening is niet 'korter dan 5 jaar en niet langer dan 30 jaar. 5. In het veriies, dat de gemeente eventueel uit hoofde van de garantie lijdt, draagt het Rijk 50 'bij. De leningen zullen worden verstrekt resp. door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, de Stichting Nutsspaarbank West-Nederland, de N.V. Algemene Bank Nederland en de N.V. Nationale Nederlanden aan de personen en tot de bedragen overeenkomstig de bij deze ontwerp-ibesluiten behorende lijsten. Het bemiddelend orgaan van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft blijkens de voor u ter inzage liggende bescheiden geadviseerd de gevraagde garanties te verlenen. Wij kunnen ons met deze adviezen verenigen en stellen u daarom voor de gevraagde garanties te verlenen door vaststelling van bijgaande ont- werp-raadsbesluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 11