58 4e afd. 24 mei 1973 OPRICHTING NIEUW GEBOUW T.B.V. DE OPENBARE KLEUTERSCHOOL „DE BIJENKORF" Heemstede, 8 mei 1973. Aan de Raad, De openbare kleutersciiool „De Bijenkorf" is ondergebraeht in een houten (nood)gebouw, dat in 1957 is gesticht op een terrein aan de Laan van Insulinde. Destijds werd aan een houten getoouw de voorkeur ge- geven,, omdat toen verwacht werd dat binnen niet al te lange tijd een nieuw" gebouw zou kunnen worden opgerioht voor de Voorwegschool; in dat geoouw zou dan ook de kleuterschool gevestigd kunnen worden, zoals vöör 1957 ook het geval was. De afschrijvingstermijn voor het houten getoouw werd bepaald op 15 jaren. De Inspectrice van het kleuteronderwijs en de directeur van Openbare Werken zijn van oordeel dat het getoouw thans aan vervanging toe is. De toestand ervan is zeer slecht: het hout is op een groot aantal plaatsen dermate door zwammen en schimmels aangetast dat duurzaam herstel uitgesloten moet worden geacht; ook het hout van de constructietoalken is ernstig aangetast; verder moest na de november-storm de kapconstructie met spandraden worden bijgesteld om het geheel bij elkaar te houden. Bovendien voldoet 'het getoouw niet aan allerlei eisen van het Bouwtoe- sluit; dit geldt met name voor de toiletaccommodatie, de warmte-isolatie en de kastruimte. Het is mogelijk op het terrein van de sc'hool een nieuw gebouw te stiohten; dit terrein ligt gunstig ten opzichte van de wijk waaruit de sohool de kinderen betrekt. Wij stellen u derhalve voor te besluiten tot het oprichten van een meuw gebouw voor de opentoare kieuterschool „De Bijenkorf' Nadat u hiertoe zult hebben besloten, zullen wij de vereiste urgentieverklaring aanvragen. Te zijner tijd zullen wij u onder overlegging van een toouwplan een krediet vragen voor het oprichten van een nieuw gebouw. Dit zal o.i. twee werklokalen en één speellokaal moeten bevatten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford. De Raad der gemeente'Heemstede; gelezen het voorstel van tourgemeester en wethouders d.d. 8 mei 1973; BEJSLUIT: ten behoeve van de opentoare kleuterschool „De Bljenkorf" op een terrein aan de Laan van Insulinde een nieuw gebouw te doen oprichten, be- staande uit twee werklokalen en één speeliokaal. Heemstede, 24 mei 1973. De Raad voomoemd, De voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 21