55 2e afd. 24 mei 1973 VERBETERING OPENBARE VERLICHTING Heemstede, 15 mei 1973. Aan de Raad, In het kader van de stelselmatige verbetering der openbare verlichting verleende uw raad bij besluit van 30 september 1971, no. 110, een krediet voor o.m. de verbetenng der verlichting van de van Merlenlaan. Het iging toen om een bedrag van 2.650,voor de vervanging van de bestaande armaturen met 2 x 20 W. TL. verlichting door armaturen met 1 x 80 W. H.P.L.verlichting. Bij de eerste proefneming is echter gebleken, dat het resultaat verre bij de verwaohting ten achter bleef. Nadat met verschillende andere arma- turen en opstellingen is geƫxperimenteerd bleek de navolgende oplossing het meest te voldoen. De bestaande lichtmasten met een hoogte van 5% meter en met een uitiegger onder een hoek van 20 graden worden vervangen door licht- masten van 6 meter met langere uitlegger onder een hoek van 5 graden. De armaturen zijn geschikt voor 2 x 40 W. T.L. verlichting. De onder- linge afstand van de lichtmasten wordt teruggebracht van 35 meter tot 23 meter. Zoals bij de proeven is gebleken zal op deze wijze een zeer gelijkmatige verlichting van het wegdek worden verkregen. De kosten van deze voorziening worden blijkens de voor u bij de stuk- ken ter inzage iiggende specificatie in totaal begroot op rond 23.000, Hierbij is er rekening mede gehouden, dat de waarde der terugkomende materialen kan worden getaxeerd op 1.875, Wij stellen u voor een bedrag van 23.000,- 2.650,- 20.350,- voor het beoogde doel door vaststelling van nevensgaand ontwerp-ibesluit te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. Dk Quarles van Ufford. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies der commissie voor de gemeente gas-, water- en elektriciteitsbedrijven; BESLUTT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst der be- groting van het elektriciteitsbedrijf een bedrag van 20.350,ter be- sChikking te stellen voor de verbetering van de verlichting van de Van Merienlaan. Heemstede, 24 mei 1973. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 5