66 4e afd. 28 juni 1973 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN Heemstede, 5 juni 1973. Aan de Raad, Bij uw besluit van 29 juni 1972, nr. 83, hebt u verklaard dat een her- ziening van 'liet foestemmingsplan voor enige terreinen wordt voorfbereid. 'Dit besluit, dat op 1 juli a.s. vervalt, betrof de volgende terreinen: a. de terreinen gelegen ten westen van de spoorlijn en ten noorden van de Zandvoortselaan; b. een strooik, variërende van 40 tot 80 m (breedte, gelegen onmiddellijk ten westen van de spoorlijn en ten zuiden van de Zandvoortselaan, voor zover niet opgenomen 'in het göbied waaxvoor bij uw besluit van 25 mei 1972, nr. 68, de herziening van het bestemmingsplan in voor- bereiding werd verklaard. De vaststelling van het voorbereidimgsbesduit voor deze terreinen hield verband met het besluit van de Provinciale Staten tot herzienlng van het streekplan voor Zuid-Kennemerland, waarbij voor de z.g. noord- zuld-verbindiing werd gekozen voor 'het spoorlijntracé. In afwachting van de totstandkoming van een bestemmingsplan dient voor de sub a en b genoemde terreinen opnieuw een voorbereidings- besluit te worden genomen, teneinde ongewenste bebouwing te kunnen weren. Een groot gedeelte van deze terreinen is betrokken 'bij het ontwerp- bestemmingsplan „Natuurgebieden", dat nog in voorbereiding is. c. een strook ter 'breedte van 70 m, gelegen onmiddellijk ten westen van het gedeelte Herenweg tussen de Manpadslaan en de Rivieren- buurt, alsmede een strook van 65 m, gelegen ten zuiden vam de Schielaan. Het vigerende bestemmingsplan staat voor de eerste strook een open bebouwing van 1 2 womingen aaneen toe, hetgeen in strijd is met het streekplan, dat voor de terreinen tussen de Rivierembuurt en de Manpads'laan de bestemming „beperkt agrarisch bedrijf" inhoudt. Een nieuw voorbereidingsbesluit is nodig om bebouwing in strijd met het streeikplan te kunnen weren. De tweede strook is opgenomen in het ontwerp-bestemmingsplan voor het terrein ten zuiden van de Sohielaan, hetwelk inmiddels ter visie heeft gelegen. d. de terreinen tussen de Van Merlenvaart en de Dr. Schaepmanlaan (ten oosten van de Glipper Dreef Het bestemmingsplan, dat aan deze terreinen de bestemiming „woning- bouw" gaf, is vervallen door het van krac'ht worden van het streek- plan, dat hiervoor de bestemming „natuur- en recreatiieruimten c.a." inhield; deze bestemming is in 1970 gewijzigd in „rulme bebouwing". De stedebouwkundig adviseur werkt noig aan de voorbereiding van een bestemmingspian voor de onderhavige terreinen. e. de terreinen ten noorden van de Glipper Zandvaart, welke zich van de Ringvaart af in een strook van 110 m uitstrekken in noordweste- lijke richt'ing tot aan de noordwestelijke grens van het pian „Glip I". Ook voor deze terreinen is het bestemmingsplan, dat hiervoor woning- bouw toeliet, vervallen door het streekpian. Ook deze terreinen, welke zijn betrokken bij de vooriopige picinnen voor de aanleg van de „Weg-de Ranitz", zijn opgenomen in het ont- werp-plan ,,Natuurgebieden". Een nieuw voorbereidmgsbesluit is nood- zakeiijk.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 11