64 2e atfd. 28 juni 1973 2e WIJZIGING BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1971 Aaji de Raad, In een circulaire, gedateerd 22 december 1972, nr. AB 72/U 3374, heef't de Miüister van Binnenlandse Zaken ons in kennis gesteld met de salaris- maatregelen, welke per 1 januari 1973 voor het overheidBpersoneel zullen worden getroffen. Deze maatregelen behelzen: le verwerking in de salarisschalen van 2,14 als uitkomst van de na- calculatie 1972; 2e verwerking in de salatisschalen van het reeds in de vorm van een uit- kering-ineens over de periode 1 augustus 1972 tot 1 januari 1973 toe- gekende eerste voorsohot van 4,09 3e toekenning van en verwerking in de salarissen van een tweede voor- söhot van 3 gefoaseerd op in de 'loop van het 2e halfjaar van 1972 bekend geworden gegevens omtrent verdere loonsverhogingen in het particuliere foedrijfsleven, verband houdende met loon-indenering we- gens prijsstijgingen. Omdat nog niet te voorzien valt hoe de locnontwikkel'ing in het bedrijfs- leven zich zal voltrekken in het kader van het centraal akkoord zullen de ambtenarensalarissen op grond van het ock voor 1973 te volgen trendfoe- leid te zijner tijd opnieuw worden verhoogd. Bij de ministeriële circulaire is, zoals geforuikelijk, een inpassingstabel gevoegd, zodat de voor het gemeentepersoneel geldende nleuwe salarissen zonder meer kurmen worden afgelezen uit de rijkssalarisreeks. Toelagen en salarissen, verbonden aan de uitoefening van ncvenfuncties, kunnen worden verhoogd met 9,4 indien dit verantwoord wordit geacht. Het maximum-bedrag der diploma-toelagen kan met ingang van 1 ja- nuari 1973 worden verhoogd tot f 91,per maand. Een en ander is nader uitgewerkt in het hierfoij gevoegde ontwerp- besluit tot 2e wijziging van de Bezoldigingsverordenmg Amb'tenaren 1971. Van deze gelegenheid is tevens gebruik gemaakt in de verordening een nieuw artikel 17 op te nemen, waarin de vergoeding voor thuiswachtdienst wordt geregeld. Tot nog toe is deze vergoeding geregeld in artikel C 4 van het A'lgemeen Ambtenarenreglement en nader u'itgewerkt in de Uitvoeringsvoorschriften van dat reglement. Aajigezien de vergoeding voor degenen, die bij de wachtdienst zijn m- gedeeld als een integrerend deel van de bezoldiging kan worden aan- gemerkt, zijn wij van mening, dat deze vergoeding dan ook toeter 'in de bezoldigingsverordening kan worden geregeld. De commis'sie van overleg 'is omtrent de onderhavige wijzigingen ge- hoord. 'Het advies van deze comimissie, alsmede voomoemde mdnisteriële circulaire, liggen bij de stukken ter inzage. Wij stellen u voor tot vaststelling van foijgaand ontwerp-foesluit over te gaan. Heemstede, 13 juni 1973. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 1