69 4e afd. 28 juni 1973 INRICHTING NOOOLOKAAL T.B.V. CRAYENESTERKLEUTERSOHOOL Heemstede, 19 juni 1973. Aan de Raad, Voor toelating tot de Crayenesterkleuterseiiool per 1 augustus a.s, zijn thans reeds 7 Vier-jarige kinderen méér opgegeven dan waarvoor plaats- ruimte IbeSdMkibaar is. Nog in de loop van 1973 zal dit aantal volgens de nu bekende gegevens toenemen tot 17. De enlge in de omgeving sitaande opentoare kleutersehool (die aan de Fr. Schubertlaan) zal bij het begin van het volgende sc'hooljaar ook gcheel bezet zijn. Ih verband met de in voorbereiding zijnde plannen voor het bouwen van een openbare kieuterschool in de Geleerdenwijk achten wij het niet verantwoord bij de Crayenesterkleuterschool een noodiokaal te doen plaatsen. Het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede heeft zich echter op ons verzoek toereid verklaard voor hat schooljaar 1973/74 een leegstaand lokaal van de Jacobaschool, Lanckhorstlaan 9, aan de ge- meente te verhuren om daarin een derde klas van de Crayenesterkleuter- school te kunnen ondertorengen. De huurprijs dient naar 'het oordeel van het bestuur te worden gesteld op 400,in totaal; dit bedrag is gelijk aan de prijs welike geldt voor verhuur van lokaien van openbare scholen. Mét de hoofdleidster zijn wij met deze oplossing zeer ingenomen. In bedoeld lokaal zullen enige voorzieningen moeten worden getroffen. De kosten hiervan worden blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting geraamd op 4.150, Verder zal meub'ilair, ontwikkelingiS'materiaal e.d. aangeschaft moeten worden; de totale kosten hiervan bedragen naar raming 8.350,In totaal is dus een bedrag van 12.500,nod'ig. Aannemende dat de minister van Onderwijs en Wetenschappen gunstig zal beschikken op faet door ons ingediende verzoek om rijksvergoedinig te verlenen voor hat salaris van een tweede leidster (naast de hoofd'le'idster), stellen wij u voor te besluiten tot het 'huren voor het schooljaar 1973/74 van een lokaal van de Jacobasehool en tot het beschikbaarstellen van een îkrediet ad 12.500,voor het treffen van de voorzieningen welke nodig zijn om daarin een klas van de Crayenesterkleuterschool onder te brengen, aismede voor de aanschaffing van imeubilair, ontwikkelingsmateriaal e.d. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 23