73 4e afd. 28 juni 1973 EERSTE FASE YERKEERSSTRUCTUÜRPLAN Heemstede, 13 juni 1973. Aan de Raad, Onze gemeente tieeft in toenemende mate te kampen met allerlei ver- 'keersproblemen. Een toelangrijke oorzaak hiervan is dat een gixx>t ge- deelte van 'het lokale wegennet ziwaar toelast wordt door interlokaal en interregionaal verkeer. In het streekplan voor Zudd-Kennemerland zijn enige wegen opgenomen welke het bestaande wegennet in Heemstede aanzienlijk zouden kunnen ontlasten, doch voor het overige ontbreekt een planning op di't 'terrein. Wij hetoben ons daarom afgervraagd of het niet wenselij'k is dat een ver- keersstructuurplan voor onze gemeente wordt opgezet. In overleg met de Verkeerscommissie hebben wij ons terzake lajten voorlichten door ,;Stad en Landsöhap" te Rotterdam. Deze 'instelling 'heef't over de aanpak van de verkeersproblematiek in Heemstede een uitvoerige nota samengesteld, welke voor u ter onzage is gelegd. Hierdn is ojm. de werkwij'ze omschreven welke 'bij de opstelling van een verkeersplan wenselijk is. Men gaat uit van drie fasen, welke resp. in- houden: 1. inventarisatie en probleemafbakening; 2. aanivullende onderzoekingen en het opstellen van globale plannen tot s'ituatieverbetering 3. 'het uitwerken van de globale plannen welke naar het oordeel van het gemeentebsetuur voor uitvoering in aanmerking komen en het dnte- greren ervan tot een samenhangend verkeersstructuurplan. Deze drie fasen zouden in totaal ongeveer een jaar in beslag nemen. Vervolgens kan de uitwerking van reconstructieplannen ter hand worden genomen. Wij achten het gewenst dat opdrächt wordt gegeven tot ultvoering van de eerste fase. Na afsluiting daarvan kan een beslissing worden genomen omtrent het al dan niet uitvoeren van de tweede en eventueel oo-k de derde fase. Met de eerste fase is een bedrag van 25.000,gemoedd. Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen. Durgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. O. H. van Wijk, l.b. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wetihouders d.d. 13 juni j.1. BESLUIT: een krediet van 25.000,beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de eerste fase van het opzetten van een verkeersstructuurplan voor Heem- stede, welk bedrag in vijf jaren zal worden afgeschreven. Heemstede, 28 juni 1973. De Raad voomoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 33