104 4e afd. 27 september 1973 GARANTIE GELDLENINGEN GALLENKAMP-STICHTING T.B.V. RENOVATIE VAN „DE OLIJFTAK" Heemstede, 18 september 1973. Aan de Raad, Bij zijn brief van 4 september j.l. heeft het bestuur van de stichting „Gal- lenkamp-stichting", gevestigd te Haarlem, u gevraagd de betaling van rente en aflossing te garanderen van de geldleningen tot een totaalbedra,g van f 800.000,welke zullen worden gesloten voor de financiering van de voorgenomen renovatie van het bejaardentehuis ,,De Olijftak' Heemsteedse Dreef 30, alhier. Het verzorgingsgedeelte van dit tehuis, dat 17 jaar geleden is geopend, voldoet niet meer aan de eisen welke thans worden gesteld aan woonver- blijven in verzorgingstehuizen. De renovatie, waarover uitvoerig overleg is gepleegd met de provinciale direotie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Noord-Holland, omvat het samenvoegen van twee eenpersoonskamers tot één eenpersoons- kamer en het toevoegen aan de bestaande tweepersoonskamers van de ruimte van een eenpersoonskamer; zowel in de nieuwe eenpersoonskamers als in de tweepersoonskamers zal een natte cel worden aangebracht, als- mede een kitchenette. Na de renovatie zal het verzorgingsgedeelte van het tehuis 17 eenper- soons en 9 tweepersoonskamers tellen. De renovatie heeft niet betrekking op de bejaardenflats, zodat het aantal daarvan geen vermindering zal ondergaan. De bewoners zullen tijdens de verbouwing gehuisvest worden m een ge- deelte van het voormalige Diaconessenhuis in Haarlem. De kosten van de renovatie worden na aftrek van een rijkspremie ge- raamd op rond f 800.000, Uiteraard zal deze investering en de beiangnjke vermmdermg van het aantal wooneenheden een grote stijging van de pensionprijzen tot gevolg hebben. Voor de terugkerende bewoners zal evenwel een aanmerkelijk gunstiger woonaccommodatie beschikbaar komen, welke vergelijkbaar îs met die welke in nieuwe bejaardenoorden wordt aangetroffen. Naar ons oordeel bestaan tegen inwilliging van het verzoek van het stlchtingsbestuur geen bezwaren. De garantie kan o.i. worden gegeven onder nagenoeg dezelfde voorwaar- den als welke u indertijd hebt verbonden aan de garantie voor de betalmg van rente en aflossing terzake van de leningen voor de opnchtmg van De Heemhaven" en ,,Het Overbos". Met het oog op het feit dat ,,De Olijftak" bestemd is voor (Doopsgezinde) bejaarden uit een wqde om- geving kan naar ons oordeel een voorwaarde inzake de opneming van met in Hee'mstede woonachtige bejaarden (bij de twee genoemde tehmzen al- leen toegestaan met instemming van ons college), gevoegeiijk achterwege Aan ons college ware de aanwijzing van de bedragen welke met ge- meentegarantie worden opg*enomen, over te laten. Wij stellen u voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 25