111 4e afd. 25 oktober 1973 GEMEENSCHAPPEL.IJKE REGELING WOONVV AGENSCHAI' ZIIID-KENNEMERLAND Algemene bepalingen Artikel 1 1. In deze gemeenschappelijke regeling wordt verstaan onder: a. het sohap: het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, bedoeld in artikel 2 van deze regeling. b. de regeling: deze gemeenschappelijke regeling. c. gemeente: een aan de regeling deelnemende gemeente. d. gedeputeerde staten: het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland. e. woonwagen: een woonwagen in de zin van artikel 1 van de Woon- wagenwet. f. woonwagencentra: de centra als bedoeld in artikel 4 der regeling, bestemd voor de aldaar genoemde woonwagens. g. coördinatiecommissie: de commissie voor de coördinatie van de werkzaamheden op woonwagencentra als bedoeld in artikel 6 van het Besluit Werk en Kosten Woonwagencentra. 2. Waar in de regeling artikelen van de gemeentewet of van enig andere wet of wettelijke regeling van overeenkomstige toepasslng worden verklaard, komen in die artikelen in de plaats van de gemeente, de raad, burgemeester en wethouders, de burgemeester en de ontvanger, onde'rscheidenlijk: het schap, het algemeen bestuur, het dagelijks be- stuur, de voorzitter en de penningmeester. Naam en zetel Artikel 2 1. Het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam is genaamd: „Woonwagen- schap Zuid-Kennemerland"het is gevestigd te Haarlemmermeer. 2. Het rechtsgebied van het schap omvat het grondgebied van de deel- nemende gemeenten. Doel Artikel 3 Het schap heeft tot doel: 1. de bevordering van het maatschappelijk welzijn van de woonwagen- bewoners in het gebied van de gemeenten. Het zal daarbij zoveel mogelijk de medewerking van de gemeenten inroepen; 2. de stichting, het beheer en de exploitatie van één of meer wconwagen- centra, die voldoen aan de eisen gesteld bij of krachtens de Woon- wagenwet 3. het bevorderen van die maatregelen, die een oivergang naar een seden- tair bestaan mogelijk maken. Plaatsbepaling en capaciteit Artikel 4 Het schap draagt zorg voor het beheer en de exploitatie van een woon- wagencentrum in de gemeente Haarlemmermeer, Vijfhuizerweg, kada-

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 15