111 4e afd. 25 oktober 1973 4. De zittingsduur van de leden van het dagelijks bestuur is gelijk aan die van de leden van het algemeen bestuur. Artikel 10 1 Voorzitter van het algemeen bestuur is het lid, aangewezen door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Haarlem- mermeer. Hij is tevens voorzitter van het dagelijks bestuur. 2. Bij afwezigheid van de voorzitter wordt deze vervangen door het lid, door het dagelijks bestuur uit zijn midden aangewezen. Artikel 11 1. Tenzij in deze regeling anders is bepaald, worden alle bevoegdheden van het schap uitgeoefend door het algemeen bestuur. 2 De bevoegdheden van regel'ing en bestuur, toekomende aan de ge- meentebesturen met betrekking tot de totstandkoming en het beheer van een woonwagencentrum in hun gemeenten, worden bij deze rege- ling overgedragen aan het schap. Artikel 12 1. Door het algemeen bestuur wordt vastgesteld een verordening op de heffing en invordering van rechten als bedoeld in artikel 8 der Woon- wagemwet voor het hebben van een standplaats op een van de woon- wagencentra. 2 Tot vaststelling of wijziging van deze verordening en de verordening als bedoeld in artikel 9 der Woonwagenwet wordt. eerst overgegaan na overleg met de in artikei 23 bedoelde commissie. Artikel 13 Tot de taak van het dagelijks bestuur behoort: a. het behoorlijk voorbereiden, voor zover het niet aan anderen is opge- dragen, van al hetgeen in het algemeen bestuur ter overweging en beslissing moet worden gebracht; b. het uitvoeren van de besluiten van het algemeen bestuur, c het beslissen van de over die uitvoering gerezen geschillen tenzij die beslissing bij wettelijk voorschrift aan anderen is opgedragen; d. het verstrekken van inlichtingen aan de gemeenten en aan de in artikel 149 der gemeentewet genoemde instanties; e. het dagelijks beheer van de door het schap te exploiteren woonwagen- centra; f. de zorg, voor zover deze niet aan anderen toekomt, voor de controle op het g'eldelijk beheer en de boekhouding; g- het nemen van alle conservatoire maatregelen zowel in als buiten rechte en het doen van alles wat nodig is ter voorkommg van ver- jaring en verlies van recht of bezit; h. het zenden van een afschrift, eventueel vergezeld van een toelichting, van elk besluit van het algemeen bestuur, dat de goedkeurmg van Ge- deputeerde Staten behoeft, aan de gemeentebesturen; i. het zenden van bericht van eventuele goedkeuring van de sub h be- doelde besluiten aan de gemeentebesturen.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 17