111 4e afd. 25 oktöber 1973 Artikel 32 1. Jaarlijks voor 1 mei wordt door het alg'emeen bestuur voorlopig vast- gesteld een rekening van baten en lasten, alsmede een rekening van kapitaalinkomsten en -uitgaven en een balans over het afgelopen dienst- jaar met een staat, aangevende de verdeling van de werkelijke kosten welke ten laste van elk van de gemeenten kcrnen. 2. De in lid 1 bedoelde rekening met bijlagen wordt vervolgens bdnnen veertien dagen ter vaststelling toegezonden aan Gedeputeerde Staten. 3. Afschriften van de voorlopig vastgestelde rekening alsmede van het overzicht betreffende de verdeling van de kosten worden aan de ge- meentebesturen toegezonden, gelijktijdig met de inzendmg daarvan aan Gedeputeerde Staten. 4. De gemeentebesturen kunnen binnen één maand na ontvangst van de in het vorige lid bedoelde stukken hun bezwaren daartegen schriftelijk ter kennis brengen van Gedeputeerde Sta'ten. 5. Van het besluit tot vaststelling van de rekening door Gedeputeerde Staten wordt uiterlijk binnen een maand na ontvangst daarvan aan de gemeentebesturen mededeling gedaan. Artikel 33 1. Het nadelig saldo van de vastgestelde rekening van baten en lasten wordt door de gemeenten gedragen in verhouding tot het inwonertal van elk der gemeenten op 1 januari van het betrokken dienstjaar, volgens de door het Centraal Bureau voor de statistiek gepubliceerde bevolkingscijfers per deze datum. 2. De gemeenten betalen telkenjare vöör 1 februari en voor 1 augustus de helft van het aandeel vermeld in de staat in artikel 31, lid 1 bedoeld. 3. Binnen twee maanden, nadat van het besluit tot vaststeliing van de rekening, in artikel 32 bedoeld, overeenkomstig het bepaalde in artikel 32, lid 5, aan de gemeentebesturen mededeling is gedaan, vindt ver- rekening plaats met de reeds gedane betalingen. Artikel 34 De vaststelling van de rekening, in artikel 32 bedoeid, strekt het dage- lijks bestuur, alsmede de penningmeester, de centrale boekhouding en de centrale kas der gemeente Haarlemmermeer, ieder voor zover hem aan- gaat, tot decharge, behoudens iater in rechte gebleken valsheid in geschrif- te of andere onregelmatigheden. Artikel 35 1. De eontrole op het geldelijk beheer en de boekbouding van de pen- ningmeester, de centraie boekhouding en de centrale kas der gemeente Haarlemmermeer wordt opgedragen aan het verificatiebureau der ver- eniging van Nederlandse gemeenten. 2. De controle in lid 1 bedoeld geschiedt ten minste eenmaal per half jaar en voorts zo dikwijls het dagelijks bestuur dit nodig oordeelt. 3. Een exemplaar van het versiag van het verificatiebureau wordt door het dagelijks bestuur toegezonden aan Gedeputeerde Staten. 4. Door het verificatiebureau wordt een onderzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van de rekening als bedoeld in artikel 32, lid 1. Het

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 22