112 4e afd. 25 oktotoer 1973 WIJZIGING VEBORDENING INZAKE SUBSIDIEBING GODSDIENSTONDEEWJS OP OPENBABE SCIIOLEN Heemstede, 2 oktotoer 1973. Aan de Raad, Krachtens de ,,Verordening tot regeling van de vergoeding voor het geven van godsdienstonderwijs op de openhare scholen in de gemeente Heemstede", vastgesteld bij raadsbesluit van 14 februari 1957, no. 17 en sedertdien gewljzigd, wordt aan de Nederlands Hervormde Kerk te Heem- stede en aan de afdeling Heemstede-Bennebroek van de Nederlandse Protestantentoond een vergoeding toegekend voor het door hun docenten aan de leerlingen van openbare scholen gegeven godsdienstonderwijs. Bij Uw toes'luit van 29 oktober 1970, no. 117, is deze vergoeding vast- gesteld op 12,50 per wekelijks gegeven les. Gelet op de sedertdien plaats gehad hebbende salarisvefhogingen menen wij dat het alleszins redelijk is deze vergoeding te verhogen; rekening houdende met een stijging van ca. 10% per jaar, stellen wij U voor de vergoeding met ingang van 1 januari 1974 vast te stellen op f 17,— per gegeven les. De vigerende verordening bepaalt verder dat bij het berekenen van de vergoeding de lessen in aanmerking worden genomen, die op de lagere scholen door tenminste 15 en op de u.l.o. school door tenminste 10 leer- lingen worden bezocht. Het laatste maximum van 10 kan zonder rneer vervallen; het geven van godsdienstonderwijs op de Bronsteeschool is ko- men te vervallen bij de omschakeling van u.l.o. naar m.a.v.o. Inpassing binnen de schooltijden is roostertechnisch bezwaarlijk; van een behoette aan het volgen van godsdienstonderwijs op deze school is overigens geen sprake geweest. Voor het lager onderwijs achten wij gelet op de verlagmgen van de leerlingenschaal een verlaging van het aantal vereiste aantal leer- lingen van 15 tot 10 gewenst. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij U voor de ver- ordening in bovengenoemde zin te wijzigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 27