108 3e afd. 25 oktober 1973 le WIJZIGING VEBORDENING PRECARIORECHTEN Heemstede, 27 september 1973. Aan de Raad, X>e bestaande preearioverordening' is op 29 oktober 1964, nr. 117, door uw college vastgesteLd. Gelet op de gevolgen van de geldontwaarding en de geldende tarieven van de naburige genneenten, komt het ons gewenst voor de tarieven thans te herzien. De volgende tarieven dienen o.i. te worden verdubbeld: Algemeen tarief (Artikel 6 der verordening) Gebruik haventerrein 7 Benzine- en ollepompinstalaties 8 Benzine- en olietanks 10 Mede in verband met de verbeteringswerken van de woonschepenhaven, waartoe u in uw vergadering van 30 november 1972 (raadsstuk 145) be- sloot, komt het ons redelijk voor de tarieven voor de woonschepen te ver- hogen van resp. 5,7,50 en 10,per maand, tot resp. 17,50, 25,en 35,per maand. De verhoging van het 'havengeld voor pleziervaartuigen kan od. beperkt worden tot 25%. Deze havengelden gelden nlet voor de jachthaven bij de Sportparklaan. Deze jachthaven is aan de Heemsteedse Sportstichting in beheer gegeven. De tarieven daarvan worden door het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting onder onze goedkeuring vastgesteld. Voorts stellen wij u voor de heffing volgens een bijzonder tarief van enige objecten, zoals kelderingangen, kelderlichtgaten, putten, rioolaan- sluitingen, stoepen en spandoeken te laten vervalten. Deze tarieven zijn in verhouding tot de kosten van invordering zo laag, dat handhaving daarvan ondoelmatig is. Ten aanzien van de rioolaansluitingen klemt dit te meer, indien tot invoering van een rioolbelasting wordt overgegaan. Wij ramen de hogere inkomsten uit hoofde van de voorgestelde tariefs- verhogingen op 12.500,terwijl het vervallen van bovenvermelde rech- ten een vermindering van inkomsten van 9.000,zal veroorzaken. Wij stellen u voor tot vaststelling van bijgaande ontwerp-verordening over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 3