109 3e afd. 25 oktober 1973 VOORZIENINGEN CENTRALE VERVVARMING COMPLEX 308 WONINGEN IN DE PROVINCIËNBITURT Heemstede, 9 oktober 1973. Aan de Raad, In het centraal ketelhuis, dat zich bevindt tussen de flatgebouwen A B en C D van de 308 woningen in de Provinciënbuurt, zijn twee ketels opgesteld. In maart 1973 vertoonde één van deze ketels zodanige gebreken, dat deze buiten werking moest worden gesteld. Deze ketel is daarom afgelopen zomer vervangen. Tijdens het uitvoeren van deze vervanging bleek, dat tevens de terrennleidingen nabij het ketelhuis vernieuwd moes- ten worden. Deze werkzaamheden zijn met spoed uitgevoerd om de verwar- ming van de woningen gaande te houden. Helaas zal met deze uitgevoerde vemieuwingen niet kunnen worden vol- staan. Het centrale verwarmingssysteem vertoont thans nog de volgende ern- stige gebreken: 1. Ook de tweede ketel bevindt zich in slechte staat. 2. De nog niet vervangen terreinleidingen zijn niet betrouwbaar; spoedige vernieuwing' is urgent. 3. De radiatoren in de onderste twee etages (in flatgebouw G de onderste vier) zijn niet berekend op de grote druk, die optreedt bij het huidige verwarmingssysteem en vertonen tn toenemende mate lekkages. Het herstellen van de bovengenoemde gebreken zal nog eens een uit- gaaf vergen van omstreeks 150.000,Dan zal evenwel bij lage tem- peraturen een voldoende verwarming van de flats aan de Zeelandlaan (het verst verwijderd van het ketelhuis) nog niet verzekerd zijn. Wij geven daarom de voorkeur aan een principiële wijziging van het bestaande systeem en wel op de volgende wijze 1. Het bestaande ketelhuis wordt aileen gebruikt voor de verwarming van de gebouwen A B en C D. 1. In de hoogste etage van de flatgebouwen E F, G en H J wordt een ketel aangebracht (hiervoor kan een gedeelte worden gebruikt van de ruimte nabij de vuilstortkoker). De kosten van voornoemde voorzieningen ramen wij als volgt: Plaatsen ketel flatgebouw E F H J Bouwkundige werkzaamheden in verband met het opstellen van deze drie ketels en het maken van voorzieningen in ver- band met de toevoer Kosten gemeentebedrijven voor te maken gasleidingen f 195.172,30 45.110,78 48.699,— 46.356,52 37.906,- 17.100,- De kosten van de reeds uitgevoerde werken bedragen omstreeks f 50.000,—.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 5