4e afd 31 januari 1974 1 Overeenkomstig het advies van de commandant van de brandweer geven wij u in overweging het landelijke model geheel over te nemen, behoudens de twee volgende wijzigingen: - het bepaalde in artikel 10 onder a van het model ware achter- wege te laten; hierin is gesteld dat de verordening niet van toepassing is ten aanzien van brandstof in een inrichting die voldoet aan de eisen gesteld bij of krachtens de Verordening opslag gas-, huisbrand- en stookolie. Laatstgenoemde verordening is in onze gemeente niet vastge- steld en wij adviseren u dit ook niet alsnog te doen. De model-brandbeveiligingsverordening regelt het hebben van vloeibare brandstof op meer uitgebreide wijze; daarentegen is in het landelijke model van de Verordening opslag gas-, huisbrand- en stookolie de raeldingsplicht beter geregeld, zo- dat controle bij aanleg beter mogelijk is, doch dit is thans van weinig betekenis meer omdat olietanks bij woningen de laatste jaren vrijwel niet meer geplaatst worden. Het gevolg van het niet opnemen van artikel 10 onder a van het model is dat de Brandbevei1igingsverordening wêl zal gel- den voor opslag van huisbrandolie etc. - artikel 77 ware aan te vullen met een bepaling op grond waar- van ook de rechthebbende op een buitenp1aatsgeen inrichting in de zin van de verordening zijnde, verplicht kan worden er- voor te zorgen dat middelen en voorzieningen tot melding van, alarmering bij en bestrijding van brand aanwezig zijn. De wense1ijkheid van een dergelijke bepaling vloeit voort uit het feit dat sommige buitenplaatsen, welke geen inrichting zijn in de zin van de verordening, slecht bereikbaar zijn. De aanpassing van de Algemene Politieverordening ware thans achterwege te laten; wij zijn namelijk voornemens u binnen enke- le maanden een voorstel te doen tot vaststelling van een nieuwe A.P.V. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M. Kruitwagen. WHDQuar1es van Ufford

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 3