I, HJa 4e afd. 28 februari 1974 SUBSIDIES. 35 Heemstede, 12 februari 1974. Aan de Raad, Het bestuur van de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers heeft verzocht in aanmerking te mogen komen voor een gemeentelijke subsidie. De afdeling telt 90 leden, waarvan 15 uit Heemstede. Onlangs is voor onze gemeente een consulent aangetrokken, teneinde ook hier meer akti- viteiten te kunnen ontplcoien. Van de gemeenten Bloemendaal en Haarlem wordt een subsidie ontvangen van respectievelijk S 150,- en f 1.150, Gelet op het belang van de aktiviteiten op het gebied van de verkeers- veiligheid, stellen wij u voor aan genoemde afdeling een subsidie van f 150,per jaar toe te kennen, waarbij wij nog opmerken, dat de voo; 1974 geraamde bijdrage van f 25,-- t.b.v. het hoofdbureau van de vei - eniging,kan komen te vervallen; blijkens de subsidie-aanvraag 1974 is dit verzoek van het bureau namelijk niet bestemd voor gemeenten, die hun subsidie rechtstreeks aan een afdeling van de vereniging overmaken. Bij de behandeling van de gemeentebegroting 1974 is de beslissmg op het verzoek van de drie in Heemstede gevestigde instellingen voor jeugd- en jongerenwerk om de gemeentelijke subsidiebasis (in 1972 verhoogd tot 40% van de subsidiabele lasten) op te trekken tot de percentages van het rijkssubsidie aangehouden in verband met de voorgenomen verhoging van 1aatstgenoemd subsidie. Inmiddels is tot verhoging van het rijkssubsidie besloten en wel tot 50% van de personeelskosten en 50% van de kosten van huisvesting en orgam- satie; het subsidie in de kosten van aktiviteiten is, blijkens de voor u ter inzage gelegde circulaire van de Staatssecretaris van Cultuur, Re- creatie en Maatschappelijk Werk, voor 1974 gelijk aan het bedrag, dat bij de maximale subsidievaststelling voor 1973 is toegekend, te verhogen met een accrés van 4%. r I

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 37