1 11 2e afd. 25 april 1974 46 GASLEVERING AAN FIRMA NELIS HERENWEG Heemstede, 17 april 1974. Aan de Raad, Door Nelis en Zn's Bloembollenkwekerij en - Handel B.V. is ten behoeve van haar bedrijfsgebouw aan de Herenweg om levering van gas verzocht. De gevraagde uurcapaciteit bedraagt 125 m3 en het jaarverbruik wordt geschat op 230.000 m3. I Om deze uurcapaciteit te bereiken dient er in de groenstrook langs het Merwedeplantsoen een hogedruk-regulateurstation tot stand te worden gebracht. De kosten daarvan worden begroot op f 16.197,--. Voor de leidingaanleg naar de Herenweg kan gebruik gemaakt worden van een strook grond, van een meter breedte, behorende tot de grond van het Aannemersbedrijf W. Thunnissen B.V. Dit bedrijf is bereid ter be- scherming van de ligging van de gasleiding een overeenkomst tot vesti- ging van een zakelijk recht aan te gaan. De druk waaronder het gas geleverd kan worden bedraagt ongeveer 100 m. I bar. (z.g.n. middendruk). Wanneer de bestaande gasleiding onder een verhoogde druk gebracht zou worden zouden alle verbindingen hersteld dienen te worden. Dan nog zou de ongur.stige situatie blijven bestaan, dat de leiding onder het gesloten wegdek ligt. Het is daarom de bedoe- ling in het trottoir langs de Herenweg een nieuwe hard poly-etheenlei- ding te leggen en hierop de bestaande aansluitingen over te zetten en I de nieuwe aansluiting aan te brengen. De kosten van deze leiding zul- len i 24.592,— bedragen. Nabij het perceel van de firma Nelis zal een middendruk-regulateur- station dienen te worden opgericht om het verdere deel van het lage-druk- distributienet te kunnen voeden. Dit station zal een bedrag vergen van i 4.243,-. Een en ander wordt verduidelijkt in een voor de leden van uw raad bij de stukken ter inzage liggende situatietekening en kostenspecificatie. Bij handhaving van de bestaande leiding zouden voor het dichten van de thans bekend zijnde lekken daarin kosten moeten worden gemaakt tot een bedrag dat op i 8.500,— wordt getaxeerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 15