30 mei 1974 BESTEMMINGSPLAN BINNENWEG V00RSTEL ORGANISATIE INSPRAAK 70 Heemstede, 23 april 1974. Aan de Raad, In het kader van het voorbereiden van een bestemmingsplan voor de Binnen- weg en omgeving heeft het Instituut voor Stad en Landschap een aantal rapporten samengesteld, te weten: 1. Binnenweg - Raadhuisstraat; het centrum van Heemstede; 2. het consumentenonderzoek; 3. het parkeervraagstuk in het centrum van Heemstede. Op basis van de resultaten van deze rapporten zullen door uw raad een aantal principiële beslissingen genomen moeten worden, weike beslissmgen de uitgangspunten zullen vormen voor de ruimtelijke inrichting van het betrokken gebied. Wij achten het van groot belang de inwoners van de gemeente de gelegen- heid te geven hun oordeei over de te kiezen uitgangspunten uit te spre- ken alvorens de raad hierover een beslissing neemi.. Dit standpunt is ook in overeenstemming met onze aan de inwoners gedur.e toezegging dat ook in de volgende fasen van de voorbereiding van dit be- stemmingsplan gelegenheid tot het uitspreken van een oordeel zou worden gegeven. Wij hebben ons over de wijze waarop deze inspraak moet plaatsvinden uit- voerig beraden en hierover adviezen ingewonnen van Stad en Landschap, de volkshogeschooi Bergen en het Provinciaal Opbouworgaan. De fractie van D' 66 heeft op 15 januari 1974 e.en nota over deze aangelegenheid aan uw raad voorgeiegd. Dit rapport en de genoemde adviezen zijn in een üveetal vergaderingen van de commissie voor algemene bestuurszaken uitvoerig besproken. De hiernavolgende beschrijving van de te volgen procedure heeft de insi_em- ming van de genoemde commissie. Het houden van hoorzittingen achten wij geen goede methode om het oor- deel van de inwoners over de onderhavige materie in de komende fase(n) in te winnen; ook voor de inwoners bieden hoorzittingen in het alge- meen onvoidoende mogelijkheden hun zienswijze kenbaar te maken.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 23