4e afd. 27 juni 1974 85 - de onder d, e, f, g en h genoemde bedragen zullen worden aange- merkt als voorschot op de zo spoedig mogelijk na het gereedko- men van het bouwrijp maken door burgemeester en wethouders vast te stellen bedragen, welke geiijk zullen zijn aan de terzake werkeiijk te maken kosten; 4. "Nationaal Grondbezit" verplicht zich op het sub 1 bedoeide terrein 37 woningen te stichten overeenkomstig het bestemmingsplan Terrein ten zuiden van de Schielaan"; met de bouw van deze woningen moet - behoudens overmacht - zijn aangevangen binnen zes maanden nadat het terrein door de gemeente zover bouwrijp is gemaakt dat naar het oordeel van burgemeester en wethouders met de bouw van womngen een aanvang kari worden gemaakt; de bouw van de woningen moet - behoudens overmacht - zijn voltooid binnen twee jaar en zes maanden nadat met de bouw is aangevangen, bij niet-nakomen van de onder dit punt opgenomen verplichtingen ver- beurt "Nationaal Grondbezit" ten behoeve van de gemeente een direct opeisbare boete van f 20.000,-, alsmede een boete van f 5.000,- voor elke maand of gedeelte van een maand dat de bouw te laat is begonnen, c.q. te laat is vottooid; onder overmacht, als hiervoor bedoeld, wordt mede verstaan. a. maatregelen van de overheid die hetzij de bouw en/of de verkoop onmogeiijk maken, casu quo aanzienlijk vertragen; b. oorlog en molest; c. staking, brand, storm, vliegtuigschade en wateroverlast; 5. de gemeente verbindt zich er voor zover mogeiijk voor te zullen zor- gen dat de sub 4 bedoelde woningen op het tijdstip van oplevering kunnen worden aangesloten op de openbare riolering en gas-, water- en eiektriciteitsvoorzieningen; 6. deze overeenkomst treedt in werking zodra alle voor de realisering van het plan voor de 37 hiervoor genoemde woningen benodigde ver- gunningen en goedkeuringen zullen zijn verkregen,

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 105