4e afd. 27 juni 1974 89 TWEEDE FASE VERKEERSSTRUCTUURPLAN Heemstede, 18 juni 1974. Aan de Raad, Overeenkomstig ons vcorstel dd. 13 juni 1973, nr. 73, stelde u bij be- sluit van 28 juni d.o.v. een krediet van f 25.000,-- beschikbaar voor het uitvoeren van de eerste fase van het opzetten van een verkeers- structuurplan voor Heemstede. Dit bedrag was gebaseerd op een indica- tieve opgaaf van "Stad en Landschap". De werkelijke kosten hebben tot en met aprii j.l. f 39.100,bédra- gen. Rekening houdend met de nadien nog gemaakte kosten (b.v. toe- lichting van het rapport in uw vergadering van 11 juni verwachten wij dat de kosten uiteindelijk f 41.000,zullen zijn. Wij stelien u derhalve voor een aanvuliend krediet van f 16.000,te verlenen. Bij de raadsstukken hebben wij een voorstei van "Stad en Landschap" ter inzage gelegd, betreffende het programma voor de tweede fase, waarbij ce kosten per onderdeel zijn vermeid. Het totaalbedrag van het honorarium voor de uit te voeren onderzoeken etc. bearaagt voor een minimum-pakket in totaal f 44.000,,exclusief reeds gemaakte kosten van voorbereiding (f 800, verschotten, kosten toelichting en voor- lichting en omzetbelasting; in totaai moet gerekend worden op rond f 65.000, De kosten worden berekend op basis van de aan de opdracht bestede tijd. Mede omdat vooraf niet exact te bepalen is hoeveei tijd de onderzoeken zulien vergen, kan de raming niet als bindend worden beschouwd. Wij wilien niet verhelen dat de kosten van de eerste fase en de nu op- gegeven ramingen voor de tweede fase ons erg zijn tegengevallen (aan- vankelijk werd een bedrag van f 25.000,-- per fase opgegeven). Niettemin menen wij dat het maken van een verkeersstructuurplan voor onze gemeente, welke met grote verkeersprobiemen te kampen heeft, van grote betekenis is daar nu een planning van verkeersvoorzieningen ont- breekt. Derhalve stellen wij u voor ons te machtigen opdraeht te geven tot het uitvoeren van de tweede fase van het opstellen van een verkeersstruc- tuurplan en daartoe een krediet van f 65.000,beschikbaar te stelien. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE,

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 117