4e afd. 27 juni 1974 82 voegdheid nodig geachte borden, alsmede voorwerpen ten dienst van de straatverlichting van gemeentewege aan of in dat onroerend goed worden aangebracht. Artikel 15. Het is verboden, zonder daartoe bevoegd te zijn, het bord, overeenkom- stig artikel 14 aangebracht, te verwijderen of te beschadigen, dan wel het daarop voorkomende opschrift onleesbaar te maken of te wijzigen. HOOFDSTUK III. Openbare Orde. Afdeling 1. Openlijk aankondigen. Artikel 16. Het is verboden de weg of eens anders eigendom, voorzover dit eigendom van de weg af zichtbaar is, wederrechtelijk te beschrijven, te bekras- sen of te bekladden, dan wel de weg of eens anders eigendom op andere wijze te verontreinigen. Onthef- Artikel 17. fln9 Het is verboden bekendmakingen in het openbaar af te roepen of om te B.en W. roepen. Artikel 18. 1. Het is verboden op de wegen of weggedeelten welke zijn aangewezen door burgemeester en wethouders bij een door hen af te kondigen en aan de raad mede te delen besluit op de in dat besluit bepaalde dagen en uren, gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen aan te bieden, het kopen of de kennisneming daarvan aan te bevelen, of de inhoud daarvan geheel of gedeeltelijk bekend te maken. 2. De in het eerste lid bedoelde verboden worden slechts uitgevaardigd ter verzekering van de redelijke en veilige afwikkeling van het verkeer of ter voorkoming van ernstige hinder voor anderen. 3. Het is verboden op of aan de weg ter verspreiding, aanbeveling, aan- kondiging of bekendmaking van gedrukte of geschreven stukken of af- beeldingen op hinderlijke wijze te roepen, te zingen, te schreeuwen of gebruik te maken van een reclamemiddel of enig instrument te bezigen om de aandacht te trekken. Afdeling 2 Collecteren, venten, inzamelen van goederen. Artikel 19. Onthef- 1. Het is verboden met goederen, van welke aard ook, uitgezonderd ge- fing drukte stukken, voor zover daarin gedachten of gevoelens zijn ge- B.en W. openbaard, hetzij op of aan de weg, hetzij aan een huis of daarbij behorend erf, te venten of te colporteren, dan wel deze te koop aan te bieden. 2. Onder "venten" wordt verstaan de vorm van straathandel in de uit- oefening waarvan goederen aan willekeurige gegadigden worden ver- kocht, anders dan op een vaste standplaats. -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 41