4e afci. 29 augustus 1974 101 INVESTERINGSSUBSIDIE ZEEVERKENNERSGROEP ST. JOZEF. Heemstede, 30 juli 1974. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting Reders van de Zeeverkennersgroep St. Jozef heeft ons medegedeeld dat deze stichting het bij die groep in gebruik zijnde terrein, groot - 1800 m2, gelegen aan het Heemsteeds Kanaalkan kopen van het College Hageveld. Overeenstemming is verkregen over een aankoopsom van f 12.719,-- en over de voorwaarde dat het terrein bij een eventuele ont- ruiming door de groep voor dezelfde prijs aan Hageveld moet worden aangeboden. De eigendom van de grond, waarop een clubgebouw is gesticht, is uiteraard /voor de groep zeer aantrekkelijk. De eigen financiële middelen zijn echter zeer beperkt en daarom heeft het bestuur een beroep op ons coliege gedaan om financiëie medewerking en wel in de vorm van toekenning van een eenmal'ige subsidie van 50% en de verstrekking van een renteioos voorschot voor de resterende 50% van de aankoopsom, terug te betalen bij ontruiming van het terrein. De Verordening investeringssubsidie jeugdgebouwen biedt de mogelijkheid tot toekenning van een subsidie van 50% van de eerste f 18.000,— der stichtingskosten; de stichtingskosten bestaan uit bouw- en inrichtingskosten. Bij een ruime interpre- tatie van het betreffende artikel kunnen o.i. ook de kosten van grondverwerving onder het begrip bouwkosten gerekend worden. Voorts is afwijking nodig van het bepaalde in artikel 5 van de verordening, inhoudende de verpiichting dat uit eigen middelen of door besparingen wegens zelfwerkzaamheid tenminste de helft van de toe te kennen bijdrage moet worden opgebracht. Het verstrekken van een renteloos voorschot dat aileen bij eventuele ontruiming van het terrein (b.v. na ontbinding van de groep) zal worden terugbetaaldachten wij niet reëel in feite komt dit neer op een aanzienlijk jaarlijks subsidie.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 35