26 september 1974 BIJDRAGE T.B.V. ZWEMBAD DR. A. VAN VOORTHUIJSENSCHOOL Heemstede, 10 september 1974 Aan de Raad, In verband met de ingebruikneming van een nieuw schoolgebouw van de Dr. A. van Voorthuijsenschool voor geestelijk gehandicapte kinderen te Haarlem heeft de oudercommissie van deze school zich ten doel ge- steld een klein speel/instruktiezwembad te stichten. Van de hTervoor geraamde kosten ad S 100.000,- is door diverse akties niet meer dan ca. 60% bijeengebracht. Het zwembad is nu noodgedwongen zonder over- kapping gebouwd, waardoor het slechts gedurende de zomermaanden kan worden gebruikt. Om tot een voltooiïng van het bad te kunnen komen, heeft de ouder- commissie aan de besturen van alle gemeenten, waaruit leerlingen van de school afkomstig zijn, gevraagd een eenmalige bijdrage te geven. De school telt 67 leerlingen uit Haarlem en in totaal 68 leerUngen uit buitengemeenten, waarvan 17 uit Heemstede. Bij het omtrent dit verzoek gehouden overleg in de I.S.K.-kring Onderwijs is gebleken dat de gemeente Haarlem zich met bijdragen in het kapitaal-tekort, dat overigens hoger is dan f 40.000,-, heeft beperkt tot een min of meer symbolisch bedrag van f 1.000,-, aange- zien die gemeente voor een zeer belangrijk deel de exploitatiekosten van het bad draagt. Wij achten het alleszins verantwoord een bijdrage toe te kennen; deze zou op basis van het aantal Heemsteedse leerlingen in verhouding tot het totaal aantal leerlingen uit de buitengemeenten gesteld kunnen worden op 17/68 x f 40.000,- is f 10.000,-. Wij stellen u voor tot het verlenen van deze bijdrage te beslunten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 11