28 november 1974 RECHTSPOSITIEREGELING VRIJWILLIGERS BIJ DE GEMEENTELIJKE BRANDWEER Heemstede, 5 november 1974. Aan de Raad, Enkele jaren geleden hebben de Koninklijke Nederlandse brandweerver- eniging, de Nederlandse vereniging van brandweercommandanten en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten het initiatief genomen tot het ontwerpen van een rechtspositieregeling voor de vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. Aanleiding tot dit initiatief vormde het steeds toenemend aantal vra- gen, dat in de praktijk werd gesteld omtrent de aard van de rechts- verhouding van de vrijwilliger tot het gemeentebestuur, de hoogte van de vergoedingen, de aanspraken bij dienstongevallen en de overige rechten en verplichtingen. De desbetreffende regelingen zijn ontworpen door een commissie, weike was samengesteld uit vertegenwoordigers van bovengenoemde drie ver- enigingen. Aan de hand van het eindrapport dezer commissie is een aantal model- regel ingen opgesteld, welke ten doel hebben de gemeentebesturen tot leidraad te dienen bij de ten behoeve van het vrijwillig brandweer- personeel vast te stellen rechtspositieregeling, instructies, ver- goedingsregeling en kledingregelingDe regelingen, welke zijn op- genomen in een boekwerkje, dat voor uw leden bij de stukken ter în- zage is gelegd, zijn van een uitvoerige toelichting voorzien. Gelet op het specifieke karakter van de vrijwillige brandweer en de bijzondere positie van de bij dit korps aangesloten vrijwi11igers hebben wij de commandant verzocht ons van advies te dienen over de vraag of naar zijn mening gehele of gedeeltelijke invoering van deze regelingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer dezer ge- meente gewenst is, mede in het licht van de reeds bestaande rege- lingen op dit punt.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 23