19 december 1974 136 Algemeen beheer. In.de begroting is rekening gehouden met de presentiegelden voor het bijwonen van raads- en commissievergaderingen, zoals die ingaande januan 1974 gelden. Met deze bedragen wordt nagenoeg het resultaat ereikt als de in het interimrapport van de commissie positie raads- leden (zgn. commissie Merkx) genoemde tijdelijke en op korte termijn realiseerbare oplossing. In het eindrapoort stelt de commissie voor de raad zelf bevoegd te maken tot het vaststellen van de vergoedingen binnen bij algemene maatregel van bestuur te stellen grenzen. De veigoeding zou uit een vast bedrag moeten bestaan opgebouwd uit twee elementen. le. de vergoeding voor het derven van loon die tevens een belonings- element inhoudt. 2e. de tegemoetkoming in de onkosten. De commissie spreekt de verwachting uit dat een aantal gemeenteraden 1n d6 ver9°eding een stimulans wil inbouwen voor het bijwonen van vergadermgen. Daartoe kan een deel van het eerste vergoedingsbedrag worden gereserveerd om als presentiegeld te worden uitbetaald. Enige a W1jking met het vergoedingsbedrag bij overschrijding van het aantal geschatte vergaderingen behoeft geen bezwaar te vormen Volgens de aanbeveling van de commissie zouden voor onze gemeente de voigende bedragen kunnen gelden. le. jaarlijkse vergoeding ongeveer f 5.000,-- en 2e. de tegemoetkoming in onkosten f 1.000,-. Invoering van deze rege- 9 Zal een verdubbeling van het thans geraamde bedrag van f 50.000,-- met zich brengen. Bij de raming voor bestenwings- en streekplannen is rekening gehouden met de kosten van voorbereiding van het bestemmingsplan Binnenweg en omgeving. Voorts is rekening gehouden met de kosten, verbonden aan het aanpassen van oude uitbreidingsplannen aan de Wet Ruimtelijke Ordening. In 1975 zal opnieuw een gemeentegids worden uitgegeven. Bij de raming van voorlîchting voor burgers is hiermee rekening gehouden. 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 20