19 december 1974 136 Openbare veiligheid. Het tekort op de begroting van de politie is met f 62.739,- toegeno- men tot f 296.657,-. Wij zijn van mening dat het aanvaardbaar is dat op de exploitatie van het politiebureau wordt toegelegd. Het bureau is immers gebouwd voor een personeeisbezetting van 60 man. Voorts Z1Jn voorzieningen getroffen die het rijk niet aanvaard heeft voor de een- malige bijdrage in de bouwkosten, zodat de kapitaallasten vnj hoog zijn. Wij achten het dan ook reëel dat ongeveer de helft van de kosten van het bureau ten laste van de algemene dienst blijft. Op de.personeelskostenvergoeding moet een bedrag van bijna f 200.000,- worden toegelegd. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit dat personeel boven de sterkte werkzaam is t.w. een administratïeve kracht en dat een vrij groot bedrag voor overwerkvergoedingen is ge- raamd. Voor het overige zai de hogere uitgaaf gezocht moeten worden in de 1eeftijdsopbouw van het korps. Eind 1974 zal ingevolge de opdracht van het Ministerie van Binnenand se Zaken ook het politiebureau van Heemstede op het landelijk geauto- matiseerde politietelexnet worden aangesloten. De kosten van de apparatuur van dit telexnet, te weten van de centrale, de subcentrales en de eindapparatuur komen geheel voor rekemng van het rijk. Wel is een bedrag geraamd voor de huur van de telexlijn tussen het eindstation Heemstede en de subcentrale Amsterdam, alsmede voor papierkosten. Voor de voorzieningen welke nodig zijn voor het plaatsen van de telex- machine zal binnenkort bij begrotingswijziging een krediet van f 1.500,-- aan uw raad worden gevraagd. In verband met de inwerkingtreding op 1 november 1974 van de gewijzigde bepalingen van de Wegenverkeerswet met betrekking onder andere tot het onder invloed van alcoholhoudende drank aan het verkeer deelnemen is rekening gehouden met de kosten van aanschaffing van blaaspijpjes en het nemen van bloedproeven. Nieuw is de raming wegens kosten van de jeugdbrandweerTot de oprichting van deze jeugdbrandweer besloot u in uw vergadering van 28 maart 1974. 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 21