2e afd. 19 december 1974 136 Inmiddels is bij een onlangs gehouden demonstratie duidelijk gebleken dat deze aktiviteit bij de jeugd aansiaat. Volksqezondheid. Ingaand 1974 is gestart met inenting van elfjarige meisjes tegen rubella (rode hond) Van het totaal aantal potentieel te enten meisjes van 229 zijn er 14 niet verschenen. Deze enting zal voortaan jaarlijks in het inentingspakket worden opgeno- men. Wij hebben overwogen aan het borstonderzoek een hart- en vaatonderzoek te verbinden. Na overleg met de gemeente-arts en ingewonnen advies van de Nederlandse Hartstichting hebben wij gemeend hiervan te moeten afzien. Vol kshuisvesting. De bestaande subsidieregelingen met betrekking tot de doorstroming en woningverbetering zijn verbeterd. De subsidiebedragen - geraamd op hoofdstuk V van de kapitaaldienst - zijn gemiddeld met ongeveer 20% verhoogd. Onderwijs. Ondanks de meer dan trendmatige verhoging van de uitkering uit het ge- meentefonds terzake van het basisonderwijs is het tekort op de onder- wijsparagrafen toegenomen. De oorzaak ligt in het feit dat de normvergoedingen ontoereikend blij- ven. De reële verbeteringen van de onderwijsuitkeringen zijn de volgende: a. extra verhoging van de exploitatievergoedingen voor les- en gymnas- tieklokalen en het onderdeel randvoorzieningen van het bedrag per leerling met 5%; b. extra verhoging van het bedrag per leerling van 10,-; c. verhoging van stichtingskosten-vergoedingen van vooroorlogse les- lokalen; -22-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 22