Vuil m'sterrein. ûp grond van het advies van de heer C. van Empelen, landschapsarchitect en 10 overle9 met de betrokken raadscommissies, is besloten dit terrein' een recreatieve bestemming te geven. Wij stellen u voor ten laste van de gewone dienst een bedrag van 30.000,- ter beschikking te stellen voor het doen ontwerpen van een plan en voor het ter uitvoering hiervan verrichten van werkzaamheden, waarbij wij in het bijzonder denken aan het planten van bomen. Onderwijs. WiJ hopen spoedig over de financieringsmiddelen te beschikken ten be- V3n de uitbreiding van de Prinses Beatrixschoolwaarvoor uw raad reeds het vereiste krediet ter beschikking heeft gesteld Het ontwerp voor de nieuwbouw van de Josephschoolen voor het gymnas- tieklokaal in de Geleerdenwijk is gereed en aan de bouwkundig inspec- teur ter goedkeuring voorgelegd. Zodra de plannen gereed zijn en de begroting van kosten is opgesteld zal u worden voorgesteld de vereiste kredieten ter beschikking te stellen. Wij verwachten dat dit in het komende jaar het geval zal zijn. de Nicolaas Beetsschool is dringend aan vernieuwing toe. Het be- staande schoolgebouw kan niet meer worden opgeknapt. Het schoolbe- stuur heeft met onze instemming opdracht gegeven voor het maken van een ontwerp voor een nieuw gebouw op het parkeerterrein aan de Sport- parklaan nabij de aldaar reeds gebouwde kleuterschool Plannen voor de renovatie van de Dreefschool en van de Bosch en Hovenschool zijn in voorbereiding. Wat de laatste school betreft be- staat het voornemen hierin ook de kleuterschool aan de Koediefslâan onder te brengen. De aanwezige ruimten aan de Koediefslaan kunnen worden overgenomen door de Gerrit Bargerschool voor MAVO, welke hier- aan dringend behoefte heeft. De urgentieverklaring voor de nieuwe kleuterschool aan de Laan v. Insulînde is nog niet verkregen. Een dergelijke verklaring voor de vermeuwing van een bestaand gebouw op dezelfde plaats vergt geruime 2e afd. 19 december 1974 135

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 8