4e afd. 20 december 1974 171 burgemeester en wethouders van Haarlem medegedeeld dat zij - behoudens instemming van de gemeenteraden - in principe niet afwijzend staan tegenover deeineming in een intergemeentelijke schoolmits de voor rekening van de buitengemeenten komende lasten binnen de budgettaire mogeljkheden van die gemeenten blijven en mits voldaan wordt aan de volgende punten: 1. gedecentraliseerde opbouw van het algemeen vormend muziekonderwijs in de beginklassen; aangezien dit onderwijs betrekking heeft op zeer jeugdige kinderen, wordt grote waarde gehecht aan het vestigen van een voldoend aantal dependances; nader moet worden overwogen in hoeverre ook het instrumentaal onderwijs aan jonge kinderen gede- centraliseerd kan worden gegeven; 2. een intergemeentelijke bestuursvorm, waarin de positie van de buitengemeenten op voldoende wijze zai zijn geregeld; 3. uitvoerige documentatie door het gemeentebestuur van Haarlem over de voorgestelde opbouw, omvang en decentralisatie van het onder- wijs, de bestuurssamenstel1ing en de wijze van vertegenwoordiging, investeringen, salarissen e.d. Burgemeester en wethouders van Haarlem stelden zich op het standpunt dat medewerking van de buitengemeenten impliceert een volledige parti- cipatie per 1 augustus 1974; van die datum af zouden die gemeenten dus moeten bijdragen naar rato van het aantal leerlingen. Bij met-participatie zouden met ingang van die datum geen nieuwe leer- lingen uit de buitengemeenten worden toegelaten dan tegen betaling van de kostprijs onder aftrek van een gemiddeld gedeelte van het subsidie dat de betrokken gemeente zou verlenen; hetzelfde zou moeten gelden voor de leeriingen die van de twee bestaande schoien zouden overgaan naar de nieuwe school Met andere woorden: Haarlem is niet langer bereid iets toe te leggen OP de kosten van het muziekonderwijs aan de leerlingen uit de buiten- gemeentende ouders zullen eventueel de volle kostprijs moeten beta- len. Zou het verdere overleg resulteren in volledige participatiedan be- stond er naar het oordeel van het gemeentebestuur van Haarlem geen be- zwaar tegen dat de gezamenlijke buitengemeenten in de beheerscommissie -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 36