4e afd. 20 december 1974 174 TIJDELIJKE KANTOORRUIMTE T.B.V. OPENBARE WERKEN Heemstede, 3 december 1974. Aan de Raad, Zoals u bekend is, kampt het bedrijf Openbare Werken met een ernstig tekort aan kantoorruimte. Naar het zich laat aanzien, zal de realisering van een nieuw kantoor- gebouw c.a. ten behoeve van Openbare Werken en het Gas-, Water- en Elektriciteitsbedrijf nog vrij lang op zich laten wachten (een commis- sie uit uw Raad is onlangs begonnen met de voorbereiding van een nieuw plan) Aan een tijdelijke oplossing kan dan ook naar ons oordeel niet worden ontkomen. Aangezien ook het Gas-, Water- en Elektriciteitsbedrijf een acuut ruimtetekort heeft, is onderzocht of het mogelijk is één tijdelijk gebouw te stichten ten behoeve van beide bedrijven; hieraan bleken evenwel te grote organisatorische bezwaren te kleven. Op korte termijn is voor Openbare Werken ruim 160 m2 aan nieuwe kantoor- ruimte c.a. nodig; daarin dienen te worden gehuisvest: de adjunct- directeur, de afdeling Bouw- en woningtoezicht en de afdeling Plant- soenen en begraafplaatsen. De daardoor in het huidige kantoorgebouw vrijkomende ruimte is nodig om een deel van de administratie onder te brengen (met name de boekhouding en een gedeelte van het lopende ar- chiefDe ruimte waar nu de chef van de afdeling Plantsoenen zijn bureau heeft, is hard nodig voor de afdeling Weg- en waterbouw, ter- wijl het kamertje van de adjunct-directeur als spreekkamertje voor alle afdelingen zal worden gebruikt. Blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting, welke gebaseerd is op de laagste van vier offertes, is met een dubbelwandig houten kan- toorgebouw met een vloeroppervlakte van rond 164 m2 een bedrag van f 79.657,— gemoeid (incl. kosten elektrische installatie, sanitair, verwarming, schilderwerk en vloerbedekking)Daarbij komt nog f 36.000,-- o.m. voor grondwerk, bouwrijp maken van het terrein,

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 53