4e afd. 30 januari 1975 4 VERBETERING GEMEENTEWONING GLIPPER DREEF 195 Heemstede 7 januari 1975. Aan de Raad, De gemeente is eigenares van het op de monumentenlijst staande perceel Glipper Dreef 195. Dit perceel was vroeger de paardenstal van Huize "Meer en Berg". In 1921 is de grote zolder ervan verbouwd tot bovenwoning; de ruimten op de begane grond zijn sedert vele jaren in gebruik bij padvinders- groepen. De gebruiker van de bovenwoning is in 1973 overleden. De directeur van Openbare Werken heeft ons in september 1973 gerapporteerd dat aan de woning veel achterstallig onderhoud moet worden verricht; verder moe- ten o.m. voorzieningen worden getroffen op het terrein van brandpre- ventie en is het aanbrengen van een centrale-verwarmingsinstallatie dringend gewenst. Het verbeteringsplan is ingezonden aan de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met het verzoek een bijdrage te ver- lenen in de kosten. De behandeling van dit verzoek heeft veel tijd ge- vergd. Onlangs is namens de Rijksdienst voor de Monumentenzorg meegedeeld dat de eerstkomende jaren niet op een rijkssubsidie mag worden gerekend; de dienst stemt echter in met een plan om voorlopig in elk geval con- serverende werken uit te voeren; de kosten zullen in principe mee kunnen tellen bij het verkrijgen van subsidie in de kosten van een totale restauratie. Om de woning voor bewoning geschikt te maken, zullen naar ons oordeel de volgende werkzaamheden moeten worden verricht: - het aanbrengen van brandvertragende voorzieningen tussen de woning en de padvindersruimten; - het treffen van voorzieningen aan de vochtdoorlatende buitenmuren, de gescheurde binnenmuren en het in slechte staat verkerende dak;

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 11