4e .afd. 30 januari 1975 HERZIENING BESTEMMINGSPLAN 0VER80SLAAN 20 Heemstede, 14 januari 1975. Aan de Raad, Op grond van het vigerende bestemmingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 22 maart 1923, nr. 24, mogen langs de noordzijde van het oost-west lopende gedeelte van de Overboslaan, dus op de terreinen van het land- huis "De Ceder", enkele woningen worden gebouwd. Vorig jaar is dit landhuis met de daarbij behorende grond gekocht door een bouwbedrijf, met de bedoeling woningen te bouwen langs de Overbos- laan. Daartoe werd een voorlopig bouwplan ingediend. Mét de Welstandscommissie en de stedebouwkundige adviseur der gemeente zijn wij van oordeel dat de realisering van dat plan minder gewenst is. Wij hebben daarom aan het bouwbedrijf gevraagd of het bereid is het plan in die zin te wijzigen, dat drie woningen worden gebouwd aan een insteekstraatje, loodrecht op de Overboslaan. Bij die bouwwijze zal het karakter van "De Céder" veel minder geweld worden aangedaan dan bij het bouwen langs de Overboslaan. Ook voor om- wonenden zou dit o.i. gunstiger zijn. Het bouwbedrijf had tegen die oplossing geen bezwaren, mits dit geen aanzienlijkevertraging zou op- 1everen. Wij hebben vervolgens een ontwerp-bestemmingsplan laten maken; dit ontwerp maakt het mogelijk drie woningen te bouwen aan een insteek- straatje en sluit de mogelijkheid uit woningen te bouwen in de tuin ten zuiden van "De Ceder". Daarin is ook opgenomen de bouw van een woning op het braakliggende terrein nabij de bocht van de Overboslaan; de eigenaar van dat terrein had indertijd gevraagd die bouw mogelijk te maken. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft met ingang van 11 september j.l. ge- durende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Bezwaren werden ingediend door: - prof. ir. N. Dijkshoorn, te Haarlem; - mr. F.H.C. Losecaat Vermeer en mevrouw M. Losecaat Vermeer-Veegens, te Haarlem;

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 57